Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Останній день, коли можна захистити своє право голосу

Останній день, коли можна захистити своє право голосу

Останній день, коли можна захистити своє право голосу

Четвер, 25 жовтня, є останнім днем, коли виборці можуть оскаржити відсутність або неправомірне включення себе чи інших осіб у попередній список виборців.

Кожен громадянин України, якому на день голосування виповнилося вісімнадцять років (окрім тих, які визнані судом недієздатними) має право голосу. Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці.

Відповідно до діючого Закону про вибори народних депутатів кожному виборцю не пізніше як за п’ятнадцять днів до дня голосування члени дільничної виборчої комісії повинні були доставити іменне запрошення про включення виборця до попереднього списку виборців. Іншими словами, для того, аби проголосувати, виборець мав би отримати таке запрошення до 12 жовтня 2012 року. Наявність такого запрошення є передумовою (але не гарантією!), що виборець зможе проголосувати на відповідній виборчій дільниці. Крім того, отримавши запрошення, громадянам потрібно було додатково перевірити правильність внесених про себе даних у попередньому списку: прізвища, власного імені, по батькові, дату народження та виборчу адресу.

Для тих виборців, які не отримали іменні запрошення, є привід сумніватися, чи зможуть вони проголосувати. Причиною цього може бути або недбале виконання членами ДВК своїх обов’язків, або відсутність виборця у списку. Щоб розвіяти сумніви, виборцю потрібно було до 22 жовтня включно пересвідчитися у наявності/відсутності себе у списку виборців. У випадку відсутності, виборець мав подати до ДВК або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців заяву про уточнення даних, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб та додати всі необхідні документи, які би засвідчували відповідні факти.

Ті виборці, які не скористалися таким правом, сьогодні, 25 жовтня, мають останній шанс на включення себе у списки виборців. Для цього потрібно подати в суд  адміністративний позов про уточнення списку виборців. І лише у випадку, якщо сьогодні ж суд розгляне такий позов та до 23:59 винесе відповідне рішення, виборець може бути впевнений, що його голос 28 жовтня не пропаде. Для цього статтею 42 Закону про вибори голові або заступнику голови та секретарю дільничної виборчої комісії надано право в день голосування вносити зміни та уточнення до уточненого списку виборців. Звертаємо увагу, що судове рішення датоване 26 чи 27 жовтня не може бути підставою для внесення змін до уточнених списків.

 © ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org