Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » ОВК 26 продовжують працювати з порушеннями

ОВК 26 продовжують працювати з порушеннями

ОВК 26 продовжують працювати з порушеннями

25 вересня відбулося четверте засідання окружної виборчої комісії №26. На засіданні склали присягу новопризначені члені ОВК, в т.ч. і нова голова комісії Кацапова Людмила Вікторівна, якою суб'єкт подання Комуністична партія України замінила попереднього голову Горбунова Віталія Олександровича.

Заміна голови не вплинула на хід роботи комісії. Як і раніше засідання фактично вів секретар комісії Ткаченко Микита Олександрович. Четверте засідання поспіль він оголошує пункти порядку денного, ставить питання на голосування та оголошує результати голосування. Замість секретаря комісії протокол засідання вела член комісії Черноморець Вікторія Вікторівна. Голова комісії і секретар були присутніми на засіданні, не відмовлялися від виконання свої повноважень, а комісія не голосувала за виконання обов'язків голови та секретаря іншими особами.

Згідно з частиною 8 статті 33 Закону України "Про вибори народних депутатів України": Засідання виборчої комісії веде голова комісії або його заступник". Згідно з частиною 2 статті 35 Закону України "Про вибори народних депутатів України": "На засіданні виборчої комісії ведеться протокол засідання, який веде секретар комісії. За відсутності секретаря комісії чи у разі невиконання ним своїх повноважень на засіданні комісія обирає зі свого складу секретаря засідання, який виконує обов'язки секретаря комісії на відповідному засіданні та при оформленні документів засідання.

Наприкінці засідання член комісії Бурдюг Василь Федосійович висловив зауваження, щодо порушення законодавства і попросив внести до протоколу реальні дані про головуючого і секретаря. Ткаченко М.О. поставив питання на голосування, але "За" проголосували лише вісім членів комісії, тоді як для прийняття рішення необхідно мінімум 10 голосів. Від голосування утрималися: Ткаченко Микита Олександрович, Черноморець Вікторія Вікторівна, Лебединський Олег Геннадійович, Фесенко Руслан Ігорович, Швець Роман Олександрович.

Після голосування Роман Швець звернувся до Василя Бурдюга: "Навіщо Ви піднімаєте це питання, якщо все і так зрозуміло?".

За словами самого Ткаченка М.О. нова голова ще не встигла ввійти в курс справи.

Також у ході засідання було складено кошторис видатків для підготовки і проведення виборів.

Згідно з частиною 6 статті 46 Закону України "Про вибори народних депутатів України": Окружна виборча комісія у десятиденний строк з дня її утворення на основі середніх норм видатків, затверджених відповідно до частини п'ятої цієї статті, складає єдиний кошторис видатків для підготовки і проведення виборів із включенням до нього видатків окружної виборчої комісії та видатків для потреб дільничних виборчих комісій. Єдиний кошторис видатків окружної виборчої комісії затверджується Центральною виборчою комісією.

ОВК №26 була утворена ЦВК 5 вересня 2014 року. Таким чином кошторис був складений на 20 день діяльності комісії, а не у десятинний строк, відведений законом для цієї процедури.

Одним із новопризначених членів ОВК став Лебединський Олег Геннадійович від партії "Правий сектор". Він замінив Мітасова Володимира Олександровича, який навіть не знав, що "Правий сектор" вирішив його замінити іншою людиною і прийшов брати участь у засіданні. Олег Лебединський вже працював членом комісії на цьому окрузі під час дострокових президентських виборів 2014 року і представляв Дмитра Яроша. На парламентських виборах 2012 року Олег Лебединський був уповноваженою особою партії "Свобода" на виборчому окрузі №34.

Зараз Олег Лебединський за власними словами займається піаром в "Люстраційному комітеті Дніпропетровської області", який очолює Ульянова Таміла Володимирівна, і вона ж балотується в цьому окрузі №26. За словами Таміли Ульянової Олег Лебединський працює в Люстраційному комітеті на громадських засадах і вона не знала про роботу Лебединського О.В. в ОВК №26."

 


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org