Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » ОВК №26 у робочий час обмежує доступ до приміщення комісії

ОВК №26 у робочий час обмежує доступ до приміщення комісії

ОВК №26 у робочий час обмежує доступ до приміщення комісії

Страх публічності прогресує в окружній виборчій комісії №26 (Центр: місто Дніпропетровськ, Бабушкінський район. Включає: Бабушкінський район, частина Кіровського району, смт Авіаторське). Так, щоб потрапити на чергове засідання треба було реєструватись перед зачиненими дверима приміщення.

Журналісти, спостерігачі, уповноважені особи партій та довірені особи кандидатів в народні депутати прийшли на засідання ОВК № 26, але у робочий час приміщення було замкнене. Перед зачиненими дверима стояла технічний секретар, яка реєструвала присутніх і відмовлялася їх пропустити всередину, пообіцявши зробити це щойно розпочнеться засідання. На думку технічного працівника Рогози Олени Вікторівни суб'єкти виборчого процесу можуть знаходитися в приміщенні комісії виключно після реєстрації та лише під час засідання.

Періодично з-за зачинених дверей з'являлись деякі члени комісії, та на зауваження про недопуск осіб відповідали: "У нас нарада, яку більше нема де проводити".

Так продовжувалось до 16:00, коли мало розпочатися засідання. Лише о 16:20 присутні змогли потрапити до приміщення комісії, де вже знаходились майже всі члени комісії. Отже кворум був, але засідання не розпочалось вчасно.

На засіданні мало відбуватися розподілення керівних посад у ДВК, а тому вже за пару хвилин після початку, комісія оголосила перерву для опрацювання квот. І пішла на нараду в сесійну залу.

До того ж ОВК №26 порушує закон та не вивішує протоколи засідань на інформаційний дошці. А на зауваження спостерігачів та уповноважених партій каже про великий обсяг протоколів і радить скаржитися на дії комісії.

Закон України "Про вибори народних депутатів України":

Пункт 4 частини 2 статті 11 Виборчий процес здійснюється на засадах публічності і відкритості.

Частина 1 статті 13 Підготовка і проведення виборів депутатів здійснюються публічно і відкрито.

Частина 4 статті 13 Представникам засобів масової інформації гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов'язані з виборами.

Частина 2 статті 35 На засіданні виборчої комісії ведеться протокол засідання. Протокол засідання комісії може бути наданий для ознайомлення суб'єкту виборчого процесу на його вимогу не пізніше наступного засідання комісії. У цей же строк протокол засідання виборчої комісії вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення.

Раніше ОПОРА вже повідомляла про чисельні процедурні порушення в роботі ОВК №26 (http://oporaua.org/oblast/article/6564-dnipropetrovshchyna-chleny-okruzhnoji-komisiji-namagalys-vydalyty-sposterigacha-opory-z-prymishchennja-ta-vyklykaly-miliciju та http://oporaua.org/oblast/article/6157-dnipropetrovshchyna-v-roboti-ovk26-procedurni-porushennja).© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org