ПАТ «Дніпропетровськгаз» повідомляє.
Аварійно-диспетчерська служба ПАТ «Дніпропетровськгаз» повідомляє, що станом на 1 травня 2015 року було прийнято 47 тисяч заявок від споживачів про витік газу. Працівники служби підкреслюють - основними причинами аварій є самовільне встановлення газових приладів та недотримання вимог безпеки під час їх експлуатації.
Перший заступник Голови Правління – головний інженер Тетяна Бузовська говорить: «Для того, щоб наші спеціалісти завжди відповідали вимогам своєї професії, ПАТ «Дніпропетровськгаз» щорічно проводить огляд-конкурс на кращу бригаду АДС. Вони у реальних умовах удосконалюють свою майстерність, адже в критичних нештатних ситуаціях вони відповідають за життя та безпеку людей».
Під час ліквідації аварійних ситуацій якість роботи АДС залежить перш за все від оснащення. Тому минулого року автопарк аварійно-диспетчерської служби був повністю оновлений . Нові авто укомплектовані радіозв’язком, проблисковими маячками, інструментами та іншими необхідними технічними засобами. Кожна машина обладнана системою GPS-навігації, це дозволяє диспетчеру визначити місцезнаходження автомобіля, спрямувати його на аварійний виклик або на допомогу в ліквідації такої ситуації.
Тетяна Бузовська розповідає: «Головна мета нашої компанії – безаварійне газопостачання та швидке реагування на виклики, що надходять до АДС. Тому автомобілі та їх оснащення відіграють важливу роль у цьому. Вони мають високу прохідність та ряд вагомих переваг, що дають можливість у найкоротші терміни прибути за викликом та попередити виникнення аварійної ситуації.»
Проте, незважаючи на злагоджену роботу спеціалістів АДС, зазвичай виникнення і негативні наслідки аварійних ситуацій залежить лише від людського фактору. Особливого дотримання правил безпеки використання газу у побуті вимагає літня пора. Коли температура повітря зростає вище + 30˚С, характерним явищем стає відсутність тяги або наявність зворотної тяги в димових та вентиляційних каналах житлових будинків. В наслідок чого продукти згорання природного газу не викидаються через димохід, а надходять у приміщення, де встановлений газовий прилад.
Компанія аварійно-диспетчерської служби підкреслює, що для безпечного використання газових приладів в приміщенні має бути наявним віконне провітрювання, витяжний вентиляційний канал (який знаходиться у верхній частині кімнати), а також решітка або підріз у нижній частині дверей.
За даними Держгірпромнагляду в Дніпропетровській області тільки на початок березня сталося 2 нещасних випадки, в результаті яких загинуло 4 особи.