Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Підготовче засідання та початок голосування. Підсумки ОПОРИ

Підготовче засідання та початок голосування. Підсумки ОПОРИ

Підготовче засідання та початок голосування. Підсумки ОПОРИ

За даними спостерігачів ОПОРИ, які представлені на репрезентативній для усієї країни кількості виборчих дільниць, 17,7% дільничних виборчих комісій по Україні розпочали свої підготовчі засідання раніше 7 год.15 хв.

У розрізі окремих міст, де ОПОРА проводить паралельний підрахунок голосів, кількість ДВК, які завчасно розпочали свої засідання, є меншою лише в Одесі (11,3%) та Дніпропетровську (11,5%), тоді як в Харкові збігається із загальнонаціональним показником.

Звертаємо увагу, що Закон України «Про місцеві вибори» чітко встановлює, що підготовчі засідання ДВК мають розпочатися не раніше ніж за 45 хвилин до початку голосування.

nationwide-1

Усі дільничні виборчі комісії країни проводили повноважні підготовчі засідання, забезпечуючи належний кворум (більше половини членів комісії від її загального складу). У той же час до 6,5% дільничних виборчих комісій не забезпечили ведення протоколу свого підготовчого засідання. Тоді як в Дніпропетровську протокол ранкового засідання не вели 8,5% комісій. За поодинокими випадками, спостерігачі не зафіксували інцидентів із зникненням чи відсутністю печаток ДВК.

За даними ОПОРИ, більше 15,5% виборчих дільниць відкрилися для голосування громадян раніше або пізніше встановленого законодавством часу (08 година 25 жовтня).

nationwide-3

Лише трохи більше 1% спостерігачів ОПОРИ повідомили, що ДВК не забезпечували їм можливість для повноцінного спостереження за усіма виборчими процедурами під час ранкового засідання та на початку голосування. У той же час 3% спостерігачів зазначили про наявність окремих організаційних проблем і вчинення членами виборчих комісій дій, які унеможливили присутність спостерігачів на дільницях та здійснення безперешкодного спостереження.

nationwide-2

Опис методу спостереження:

У день виборів ОПОРА буде використовувати комплексну та іноваційну стратегію розташування спостерігачів на виборчій дільниці. Всього ОПОРА розподілить 623 спостерігачі відповідно до вибірки репрезентативної на всеукраїнському рівні та на рівнях кожного з чотирьох регіонів: Захід, Центр, Схід та Південь. Це дозволить системно оцінити якість проведення дня голосування та порівняти регіони один з іншим. ОПОРА також розгорне мережу PVT спостерігачів, щоб покрити всі виборчі дільниці у трьох містах: Харкові, Одесі та Дніпропетровську. У кожному з них, PVT спостерігачі будуть оцінювати якість процесу та проконтролюють результати виборів міського голови та міської ради. Спостерігачі не будуть рахувати жодних документів особисто і не будуть запитувати виборців про те, як вони проголосували. PVT - це незалежне спостереження, яке проводиться тільки ОПОРОЮ з наміром надати незалежну інформацію про точність офіційних результатів на виборах міських голів та місцевих рад у трьох містах.

Спостерігачі ОПОРИ з виборчих дільниць будуть передавати інформацію до Центру аналізу даних у Києві за допомогою структурованих коротких текстових повідомлень та телефоном. Центр аналізу даних складається з 20 операторів даних, 10 операторів критичних інцидентів та команди Адмінстративного офісу. ОПОРА розробила складне програмне забезпечення, яке обробляє звіти спостерігачів та автоматично комунікує з ними відповідно до штучних інтелектуальних алгоритмів. Усі дані, отримані від спостерігачів, автоматично пропускаються через декілька тестів контролю якості і, якщо ці дані їх проходять, підлягають аналізу і включаються до результатів спостереження.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org