Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Підсумки громадського спостереження за вступною кампанією у Криворізькому Національному Університеті

Підсумки громадського спостереження за вступною кампанією у Криворізькому Національному Університеті

Підсумки громадського спостереження за вступною кампанією у Криворізькому Національному Університеті

Третій рік поспіль Громадянська мережа ОПОРА проводить спостереження за вступною кампанією до вищих навчальних закладів України. Майже 50 спостерігачів упродовж двох місяців проводять моніторинг роботи приймальних комісій, функціонування електронної системи подання заяв на вступ і допомагають абітурієнтам у вирішенні питань зі вступом.

У Кривому Розі ОПОРА спостерігала за вступною кампанією до Криворізького Національного Університету.

Приймальна комісія КНУ досить добре підготувалась до вступної кампанії, велику роль у підготовці зіграв досвід роботи працівників приймальної комісії. 2 липня, на початку вступної кампанії, на стендах університету були оприлюднені всі необхідні документи та матеріали: правила прийому до університету, ліцензія на здійснення освітньої діяльності, сертифікати про акредитацію, відомості про ліцензований обсяг та обсяг прийому за державним замовленням, квоти цільового прийому та тарифи на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб по кожній зі спеціальностей, що пропонує ВНЗ. Вивішено список документів, необхідних для вступу до університету та контакти й час роботи приймальної комісії. Програми фахових випробувань та творчих конкурсів на стендах не було, але відповідна інформація була оприлюднена на офіційному веб-сайті КНУ.

Період подачі документів розпочався з великої напруги як для приймальної комісії, так і для абітурієнтів: Єдина державна електрона база з питань освіти (ЄДЕБПО) працювала дуже нестабільно. На обробку заяви витрачалось по кілька хвилин, а то й більше, адміністратори працювали понаднормово, коли завантаженість була меншою, а абітурієнти чекали своє черги на вулиці біля університету. Окрім того, спостерігалась несумісність сертифікатів ЗНО, помилки у даті народження та статі абітурієнтів. Після зменшення напливу абітурієнтів ситуація стабілізувалась.

Фахові випробування за освітньо-кваліфікаційними рівнями «спеціаліст» та «магістр» пройшли без зауважень. Після випробувань було подано приблизно 100 апеляцій за результатами іспитів, більше 60 із них було задовільнено. Основною причиною апеляцій були помилки при автоматичній обробці результатів іспитів. Без труднощів пройшли й творчі випробування, спостереження за якими було новацією для ОПОРИ. Підтвердженням цього може служити той факт, що після творчих випробувань не було подано жодної апеляції.

Період оприлюднення списків рекомендованих до зарахування за кошти держбюджету був не менш напруженим, ніж початок вступної кампанії. Якщо 1 серпня списки абітурієнтів було оприлюднено вчасно, тобто о 12.00, то друга хвиля тільки почала з’являтися о 12.00. Оприлюднення списків тривало до ранку наступного дня. Голова приймальної комісії пояснив спостерігачу, що оновлена інструкція по роботі з ЄДЕБПО, а саме по роботі з коригуванням списків прийшла о 2 годині ночі 5 серпня та незрозумілістю інструкції. Третій, останній список, був оприлюднений вчасно – о 12.00 8 серпня. На інформаційному сайті «Конкурс» дані про абітурієнтів, що подавали заяви на вступ, відображались теж із затримкою. Зазначимо, що джерелом інформації для системи «Конкурс» є ЄДЕБПО, а не приймальні комісії.

Незважаючи на ситуацію, яка склалась в багатьох ВНЗ України – вільні місця державного замовлення, в Криворізькому Національному Університеті станом на 11 серпня було лише кілька вільних місць, які постійно то зникали, то з’являлися знову: абітурієнти забирали документи та подавали на іншу спеціальність або до/з іншого ВНЗ, шукаючи краще місце.

В деяких ВНЗ по Україні був помічений факт збільшення місць державного замовлення, чого також не спостерігалось у КНУ. Втім, за кілька днів до формування першого списку абітурієнтів, рекомендованих до зарахування за кошти держбюджету, проаналізувавши ситуацію із високим конкурсом на одні спеціальності та недобором на інші, ВНЗ подав запит до Міністерства освіти на переформування квот держзамовлення, але загальна кількість місць не змінилась. Кілька місць було додано на економічні напрямки згодом для пільговиків, щоб прийняти всіх бажаючих.

За період вступної кампанії до спостерігача у м. Кривий Ріг звернулось біля 30 абітурієнтів. В основному, питання абітурієнтів стосувались роботи ЄДЕБПО та прав на пільги.


Денис,
спостерігач за вступною кампанією у Криворізькому Національному Університеті

Додатково:
Телефон гарячої лінії Громадянської мережі ОПОРА:
044 222 57 27© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org