Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Підсумки проведення ЗНО 2012 у Дніпропетровській області (ВІДЕО)

Підсумки проведення ЗНО 2012 у Дніпропетровській області (ВІДЕО)

06.06.2012 у м. Дніпропетровськ відбулася прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА на тему "Підсумки проведення ЗНО 2012 у Дніпропетровській області ". Текст прес-релізу та відео прес-конференції нижче:

Уже п’ятий рік поспіль Громадянська мережа ОПОРА проводить спостереження за підготовкою та проведенням зовнішнього незалежного оцінювання в Україні. Цього року спостереження «ОПОРА» охопило від 50% (українська мова та література, математика, хімія) до 20% пунктів тестування у 16 областях, у  тому числі і у Дніпропетровській.

Найнижчою по області явка абітурієнтів була на тестуванні з всесвітньої історії – 79% і російської мови – 84%. З інших предметів – близько 92-93%.

 

Предмет

Явка на тестування по Україні

Явка на тестування по Дніпропетровській області

Хімія

91%

92%

Російська  мова

81%

84%

Географія

92 %

93%

Математика

92%

93%

Всесвітня історія

79 %

79%

Іноземні мови

90%

92%

Українська мова та література

92%

93%

Історія України

90%

90%

 

Загалом, оцінювання знань на Дніпропетровщині пройшло на досить високому рівні. Порушення процедури, які були зафіксовані, системного характеру не мають і не є такими, які впливають на результат. Під час спостереження за дотриманням процедур проведення зовнішнього незалежного оцінювання представники Громадянської мережі «ОПОРА» зосередили свою увагу на основних умовах, дотримання та реалізація яких гарантує рівність прав усім абітурієнтам, а також убезпечує від можливого впливу на результат учасника ЗНО.

У жодному з пунктів тестування, де проходило ЗНО, спостерігачами ОПОРИ не було зафіксовано випадків передчасного розкриття контейнерів із тестовими завданнями.

Переважну більшість часу у пункті тестування спостерігачі відводили на моніторинг дотримання прав та обов’язків учасниками ЗНО. Найбільші зафіксовані проблемами по Україні -  запізнення на пункт і відсутність документів, необхідних для проходження тестування. Такі випадки мали місце і в Дніпропетровській області. Згідно процедури, ці учасники не мають права бути допущеними до написання тесту.

Наступним фактором, який визначає рівень проведення ЗНО, є його організаційне забезпечення. Передусім це стосується підготовки інструкторів. У більшості випадків, спостерігачі позитивно оцінили роботу інструкторів в аудиторіях. Тут дається в знаки досвід п’ятирічної практики проведення ЗНО, а також усталеність процедур, які повторюються щороку. Мали місце моменти, коли неправильно пакувалися пакети з бланками відповідей, однак більшість недоліків були виявлені та виправлені відповідно до процедури.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА оцінили рівень технічного та організаційного забезпечення проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Аудиторії та приміщення навчальних закладів, де проводилось тестування, були добре освітлені та шумоізольовані.

Одним з механізмів для обмеження впливу технічних засобів зв’язку на результати ЗНО мало стати посилене застосування металошукачів на пунктах тестування. Це передбачено п. 6.19 Порядку проведення ЗНО у 2012 році з метою контролю за дотриманням умов проведення оцінювання знань випускників. На практиці застосування металошукачів було вибірковим, застосовувалось не на всіх пунктах тестування.

Для забезпечення об’єктивної перевірки знань учасників ЗНО по всій території країни, а також створення рівних можливостей для вступу до вищих навчальних закладів Громадянська мережа «ОПОРА» рекомендує Українському центру оцінювання якості освіти забезпечити застосування металошукачів на усіх пунктах тестування. Крім того, звертаємо увагу на відсутність єдиної процедури використання цих пристроїв. Зокрема, врегулювання потребує порядок перевірки абітурієнтів та спосіб реагування у випадку виявлення заборонених технічних пристроїв.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org