Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » » » » Перебіг виборчої кампанії у період новорічних свят

Перебіг виборчої кампанії у період новорічних свят

Регіон Дніпропетровська обл.

Виборчі округи №24-40

Період спостереження 25.12.2009 – 10.01.2010

Координатор  Федько Сергій Анатолійович 

 Розділ І. Діяльність суб’єктів виборчого процесу

 • В Кривому Розі в Палаці культури металургів ВАТ «Арселор-Міттал Кривий Ріг» під час святкування Нового Року для дітей і їхніх батьків було показано театралізовану виставу, де баба Яга носила символіку, подібну до символіки Юлії Тимошенко, а також мала напис на вбранні: «Я – графічне зображення червоного серця – Гаррі Поттера», тобто «Я люблю Гаррі Поттера», який за формою схожий на той, що в своїй PR-кампанії використовує Юлія Тимошенко.   
 • По Дніпропетровську, Дніпродзержинську та Кривому Рогу розкидували святкові календарі від Литвина до поштових скриньок.
 • Методи агітації використовувалися привітанням працівників лікарень і шкіл. Була компанія від дверей до дверей у кандидатів: Янукович, Тимошенко, Яценюк. Відбувалися святкові концерти організовані кандидатами: Тимошенко і Януковичем. З керівників штабів проявили активність в привітанні від кандидатів: Тігіпко, Яценюк, Тимошенко, Януковича.
 • У багатьох навчальних закладах присутня  агітація за різних кандидатів у вигляді прапорців и плакатів у багатьох викладачів на столах та в особистих кабінетах, та багато з них є членами різних ДВК від різних кандидатів.
 • В Дніпропетровську від кандидата Тимошенко відбувся по квартирний обхід пенсіонерів, яким було підвищено пенсії протягом двох останніх років на 200, 300 і 500 гривень.
 • В Дніпропетровську агітатори цілеспрямовано працювали зі студентами від Януковича та Тігіпка по гуртожитках та зустрічах в ВНЗ.
 • Було замічені зіпсовану агітацію на стовпах і бігбордах кандидата Тимошенко в селищі Карнаухівка міста Дніпродзержинськ.

 

Розділ ІІ. Порушення виборчого законодавства

 • Не допустили на зустріч із працівниками заводу ім. Петровського м. Дніпропетровськ кандидата Яценюка.
 • Виявлено що допускають для ведення агітації лише за одного кандидата - Януковича в Дніпропетровському транспортному університеті.
 • А також надходила інформація що голова Жовтневої районної Ради м. Дніпропетровська допомагала у формуванні ДВК штабові.

 

Розділ ІІІ. Інше

 • У рамках агітації – процес іде більш-менш чесно. Тому що на чорний Піар не вистачає коштів у штабів кандидатів.
 • Щодо формування ДВК, то по регіону перевага Партії Регіонів, яка подавала своїх людей від 10 кандидатів та буде оплачувати їх працю.
 • ТВО№31 ДВК №74 В момент візиту було три особи, одна з яких була досить негативно налаштована, почала обурюватися, мовляв, навіщо вам ця інформація, злякалась,  що я цікавлюсь, за кого вона буде голосувати, і де вона мешкає.
 • На ТВО №37 ДВК №133 – ДВК було закрито у робочий час 6.01.2009. Приміщення школи взагалі було закрите і знайти членів комісій можливо було тільки завдяки місцевим жителям, які розказали де живе голова комісії. На питання від яких кандидатів вони – секретар комісії навіть не міг загадати від якого кандидата вона в комісії. Практично весь склад ДВК – працівники школи, де знаходиться комісія. Можна вважати що склад комісії сформований адмінресурсом.
 • На ТВО №37 ДВК №141 – Голова комісії є директором закладу, де знаходиться ДВК (Будинок дитячої творчості). Практично весь склад ДВК – працівники закладу, де знаходиться комісія. Голова не приховував що працює не перший рік і від різних кандидатів у комісії. Можна вважати що склад комісії сформований адмінресурсом.
 • Члени ВД №34  дзвонили в ТВО, щоб перевірити чи можна їм спілкуватися  с журналістами і відповідати на питання.
 • У ВД№15, відмовились відповідати на питання, сказавши що вони не знають кого представляє керівний склад ДВК після того як  достала блокнот і почала  записувати інформацію
 • На ВД №126 (з) ТВО №37, що в с. Миролюбівка Апостолівського району, немає опалення. Голова комісії – хлопець 19-ти років, що не має досвіду роботи в комісіях. Роботою комісії керує якийсь «громадський діяч» - прихильник Ю. Тимошенко, який має намір висувати свою кандидатуру на місцевих виборах.
 • На ВД №129 (з) ТВО №37, що в с. Водяне Апостолівського району, голова комісії не знала, від якого вона кандидата. Сказала, що весь керівний склад – від Януковича. Коли ми пояснили, що формально цього не може бути, вона зателефонувала «в район» (до виборчого штабу Януковича), де їй пояснили, хто від кого.
 • В м. Жовті Води в ТВО №34 на ВД №100 06.01.10 р. нікого не було вже о 16:00, хоч робочий день комісії триває до 18:45. На ВД №107 голова і заступник комісії не хотіли надавати будь-яку інформацію, бо їх на тренінгу не зобов’язували ділитись інформацією. Секретаря в складі комісії взагалі немає.
 • В робочий час 06.01.10 р. на ВД №14 (з) ТВО №31, що в м. Кривому Розі, не виявилося представників комісії. Вахтерка школи повідомила, що всі пішли якраз перед нашим візитом.
 • В м. Нікополі в ТВО №35 на ВД №46 (приміщення міськгазу) заступник постійно хворіє, а секретар – дівчина після 10-го класу, яка писати вміє не дуже добре, не може вести протокол чи інші папери. Тому фактично всю роботу виконує голова Остапенко Лідія Іванівна, також хвора жінка пенсійного віку, яка в останній момент дізналася про своє подання. Також повідомила, що замість 10 померлих осіб, про яких було відомо раніше, померлих виявилося 22 особи. Є всі плакати з кандидатами, крім Ратушняка. Зі слів голови Ратушняка не дав Київ, і його немає ніде в окрузі. Хоч на інших дільницях ДТС плакати з Ратушняком бачили.
 • В м. Нікополі в ТВО №35 на ВД №53 (приміщення клубу «Темп») 08.01.10 р. не було нікого з керівного складу виборчої комісії. На дільниці знаходилась одна член комісії Нікіфорова Тамара Григорівна і двоє агітаторів за Януковича, які прийшли з агітаційними пакетами з написами: «Янукович – наш президент 2010», порозкладали їх на столи й полиці і агітували за Януковича двох хлопців, які прийшли до комісії з паспортами, щоб внести себе до списку виборців. Тамара Григорівна на наші питання не змогла відповісти. Випадково ми дізналися, що працівниця аптеки, що знаходиться в приміщенні клубу «Темп», теж член комісії. Вона охоче відповіла на всі наші питання, провела по кімнатах дільниці (у неї зберігаються ключі від дверей до кімнат) і поскаржилася на неготовність приміщення до голосування: відсутність вільного простору (кімнати заставлені спортивними тренажерами, тенісними столами тощо), відсутність світла в більшості кімнат, поламаний непрацюючий туалет.
 • В робочий час 08.01.10 р. в м. Орджонікідзе, школа, де розташована дільниця №66 (з) ТВО №37,  була зачиненою, і ДТС не змогли зайти до дільниці. На стукання вахтер не відгукнувся.
 • 10.01.10 р. до ДТС С.Федька зателефонувала голова ДВК №1 ТВО№35, що в м. Нікополі, і попросила, щоб КТС, який спостерігатиме на їхній дільниці, зареєструвався в ОВК. Вона також пояснила, що про це її просить ОВК. ОВК завчасно хоче знати, на яких дільницях  будуть наші  журналісти, щоб нових бажаючих журналістів направляти на ті дільниці, де нікого немає. На пояснення ДТС, що КТС не зобов’язані цього робити за законом, голова ДВК №1 трохи образилася і пригрозила, що тоді комісія поставить КТС «подалі в куточку, де йому нічого не буде видно». 
 • Всі виборчі дільниці у м. Кривий Ріг знаходились в навчальних приміщеннях. Під дільниці виділено класи. Меблі складаються зі старих парт, або зі старих вчительських столів. На всіх дільницях є вивіски, розклади роботи – з 10:00 до 19:00. Є вказівники, як пройти до потрібної дільниці.
 • В ВД№20,ТВО№24, яка знаходиться в приміщені СШ№18, був присутній лише один член комісії, котрий відмовився назвати прізвище, а лише ім`я – Олексій. Він  представляв кандидата Тігіпка. Також він не міг назвати ні дату першого засідання, ні кількісний склад ВД, казав що приблизно 16-20 чоловік, також не знав, яких кандидатів в президенти  представляє керівний склад  комісії. З його слів перше засідання відбулось 12.12.2009. Ще Олексій повідомив що бувають випадки коли за адресою вказаною у списках виборців який вони отримали від Органу ведення Державного реєстру виборців прописані зовсім інші люди, або хазяїв нема, дім здається в оренду. Виборча дільниця обслуговує приватний сектор, тому транспортне сполучення відсутнє.
 •  ВД№24, ТВО№25, знаходиться в приміщені СЗШ№45, також в приміщені школи знаходиться ВД№23.
 • ВД№55, ТВО№26, знаходиться в приміщені по сусідству з відділом міліції. Зі слів голови комісії, Надіжди Григорівни, найбільшою проблемою для них на цей час є раптова заміна членів комісії та як їй пояснили в ТВО№26, «вони мають право це робити включно до 16.01.2010».
 • ВД№62, ТВО№26, знаходиться в приміщені  ліцею «військово-фізичної підготовки». На ВД відсутнє світло, що вимкнено за борги закладу, в якому розташувалась ВД. Також комісія зіткнулась з тією ж проблемою як і в ВД№55, а саме заміною членів комісії без їх відома.
 • ВД№70, ТВО№26, розташувалась у приміщені дитячої лікарні. Зі слів працівників лікарні , про утворену дільницю вони не знали. Голосувати на ній будуть працівники лікарні, котрі проживають у гуртожитку на території лікарні . Їх кількість  12-20 осіб. Відсутній був хоча б якийсь натяк на місце розташування дільниці, не було нікого з членів комісії, а з приватної бесіди з лікарем , котрий побажав не називатись стало відомо що «на дільниці раніше 3-го січня ніхто не з’явиться, за всією інформацією звертайтесь в ТВО»
 • ВД№40, ТВО№27, знаходиться в приміщенні  КСК "Шинник" , також в сусідньому приміщені розташувалась ВД№41. Голосування буде відбуватись в фойє. Не розвішана інформація про кандидатів на посаду Президента України. В газеті «7 дней» від 25грудня було надруковано склад комісій ВД, ТВО№27, в якій вказаний керівний склад ВД№40 не співпадав з інформацією отриманою від члена ВД.
 • ВД№47, ТВО№27,змінили голову комісії в день проведення першого засідання. Виникають невідповідності у кількості заявлених виборців ОВДРВ та реально  прописаних за певними адресами в межі ВД. Стан приміщення залишає бажати кращого, приміщення дуже брудне, в наявності лише 2 столи, телефон працює в режимі «прийому», зателефонувати з нього неможливо, розвалюється в руках, відсутні будь які вказівники знаходження ВД. Розташована  в приміщені КП « Жилсенрвіс - 4 » . Знаходиться в незручному місці. Зі слів члена комісії, вибори тут будуть проходити вперше. В складі комісії ВД№47, ТВО№27, одному члену комісії виповнюється 18 років 31.12.2009.
 • ВД№55, ТВО№27, Спеціальна дільниця розташована в пологовому будинку №1 , в кабінеті медсестри . Нікого з членів комісії не було на місці. Вивіска чи хоча б якісь послання на місце розташування ВД відсутні. Як повідомив в приватній бесіді один із працівників лікарні, що «раніше 5.01.2010 ніхто не з’явиться, а телефон як завжди проведуть за 3 дні до виборів, за всією інформацією звертайтесь до ТВО, або до ОМС» 
 • ВД№4, ТВО№28, розташована у приміщенні Дніпропетровського професійно-технічного училище №6. В кімнаті трохи прохолодно, хоча воно і опалюється. ВД обслуговує як житлові будинки так і приватний сектор. Забезпечена всім необхідним. Відсутні стенди з інформацією про кандидатів на пост Президента України. Відсутні орієнтири розташування комісії ВД у будівлі.
 • ВД№11, ТВО№28, розташована у приміщенні районного територіального  центру соціального обслуговування  пенсіонерів. Телефон не працює, влада проінформована. ВД обслуговує здебільшого приватний сектор. В приватному секторі за адресами виборців нерідко проживають орендатори помешкання, що не дозволяє віддати виборцю запрошення на вибори.
 • ВД№56, ТВО№28, знаходиться в приміщенні  СЗШ№1. Заступник комісії ВД відмовлялась спілкуватись без згоди голови комісії, котра з її слів є директором школи , а також депутатом міськради від «БЮТ» чи  «ПАРТІЯ РЕГІОНІВ», «на питання коли буде голова комісії?» повідомила що «голова на педраді, звільниться невідомо коли»  . Також заступник, як вона себе назвала, відмовилась назвати своє ім’я чи прізвище. Стосовно телефону повідомила що їм його ще не проводили, а чи проведуть не знає, що телефон є поруч, в фойє школи і якщо потрібно їх покличуть . На будівлі, порч із назвою навчального закладу була присутня табличка із написом «Громадянська приймальня Депутата міськради Гребенюк Тетяна Валеріївна» та часи прийому

© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org