Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Перший день тестування ЗНО - висновки Дніпропетровщини

Перший день тестування ЗНО - висновки Дніпропетровщини

Перший день тестування ЗНО - висновки Дніпропетровщини

Громадянська мережа ОПОРА вже вшосте проводить спостереження за дотриманням процедур ЗНО. 3 червня її представники були присутніми на 71 пункті тестування у 14 областях України. 

Загалом, спостерігачі оцінюють перший день тестування як якісно організований, без суттєвих порушень з боку персоналу, який забезпечував проведення ЗНО. Крім того, не було виявлено жодного випадку пошкодження чи розкриття контейнерів з тестовими завданнями до початку оцінювання знань абітурієнтів. 

Разом з тим, незважаючи на невелику кількість пунктів тестування з хімії, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували випадки недопущення, а то й позбавлення учасників права проходження ЗНО.

Найчастіше абітурієнти не могли потрапити у пункт тестування через відсутність Сертифікату та оригіналу документа, що посвідчує особу. Спостерігачі зафіксували намагання учасників без Сертифікату пройти у 3 пунктах тестування в Дніпропетровській областях. У більшості випадків абітурієнти стверджували, що вони не отримали Сертифікат, тому й не взяли його з собою. Прикро, що а ні батьки, а ні самі учасники не здогадалися перевірити комплект необхідних документів заздалегідь. Також не змогли потрапити до пункту тестування і ті, хто з’явився з копією паспорта, або прийшов не на той предмет. 

Нова процедура застосування металодетекторів сприяла дотриманню процедур ЗНО, хоча для недобросовісних абітурієнтів вона закінчувалося позбавленням права продовжувати участь у тестуванні. На відміну від минулорічної практики, коли використання цих пристроїв у пунктах тестування не було належним чином врегульоване, а тому й не стало гарантією дотриманню процедур зовнішнього незалежного оцінювання, в цьому році Український центр оцінювання якості освіти передбачив окремий формальний порядок застосування таких пристроїв.

Зокрема, було введено поняття «технологічної перерви», яка оголошується в аудиторії під час роботи абітурієнтів над тестовими завданнями. Саме тоді представники Державної служби охорони можуть використати металодетектори для контролю за дотриманням правил та процедур проходження ЗНО учасниками тестування. Час, відведений на таку перерву, додається до загального часу роботи над завданнями.

У Дніпропетровській області, де були присутні спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА металодетектори застосовувалися за визначеною процедурою та цілком виконали свою функцію. 

Майже у кожному регіоні під час технологічної перерви за допомогою металодетектора в учасників тестування було виявлено мобільні телефони. Такі абітурієнти позбавлялися права подальшої роботи над тестовими завданнями і змушені були залишити пункт тестування. Так, за даними спостерігачів від ОПОРИ у Дніпропетровській області за порушення правил проходження ЗНО 3 абітурієнтів залишили приміщення тестування завчасно.

У ЗОШ № 96 м. Дніпропетровська в абітурієнтки під час перевірки металошукачем жодних технічних пристроїв не було виявлено, однак згодом вона вийшла з аудиторії, взявши свій жакет, що лежав у місці, відведеному для особистих речах. Після повернення в аудиторію, у абітурієнтки випадково випав мобільний телефон, через що вона була позбавлена права проходити тест далі.

Як виняток, спостерігачі зафіксували незвичну процедуру застосування металодетектора у Криворізькій гімназії №95. Там працівник ДСО перевіряв дотримання процедур ЗНО лише учасниками чоловічої статті, що загалом не сприяє рівним умовам проходження тестування.

 

Звертаємо увагу на те, що учасники позбавлялися права подальшої роботи над тестовими завданнями навіть тоді, коли мобільні телефони були вимкнені.

 

У Криворізькому медичному коледжі абітурієнт був позбавлений права продовжувати роботу над тестом, тому що у нього була вилучена шпаргалка представником Українського ЦОЯО. Загалом, за списування чи використання шпаргалок із пунктів тестування вилучалося значно менше учасників ЗНО, ніж через наявність у них мобільних телефонів.

 

Що стосується роботи персоналу пунктів тестування, то спостерігачі загалом позитивно оцінюють підготовку інструкторів, які безпосередньо проводили тестування, також акцентують на достатньому рівні компетентності уповноважених та відповідальних за пункти тестування. Натомість зауваження, в першу чергу, стосуються неналежного супроводу учасників черговими до виходу чи рекреаційних зон.

Підбиваючи підсумки першого дня тестування, Громадянська мережа ОПОРА позитивно оцінює новий порядок застосування металодетекторів, який сприяє дотриманню процедур проходження зовнішнього незалежного оцінювання його учасниками. Разом з тим, звертаємо увагу УЦОЯО на потребу довести до відома усіх регіональних центрів оцінювання якості освіти, а також Уповноважених УЦОЯО інформацію  про уніфікований порядок дій у випадку виявлення допоміжних технічних засобів у абітурієнта під час технологічної перерви. Адже один із основних принципів проведення ЗНО – рівність – має бути дотриманий по відношенню до всіх учасників.

Звертаємо увагу учасників ЗНО:

1. Якщо абітурієнт загубив або досі не отримав Сертифікат, який є обов’язковим документом для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, а пізніше – необхідним для вступу до вищого навчального закладу, радимо терміново звернутися до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти для отримання його дублікату.
2. Наявність в учасника під час роботи над тестом мобільного телефону, плеєрів, навушників чи інших технічних засобів зв’язку, фіксації чи передачі інформації є підставою для позбавлення абітурієнта права подальшої роботи над завданням.

3. Якщо абітурієнт виявив порушення процедури проведення ЗНО, що може негативно вплинути на його результат, то він має право не покидаючи пункт тестування подати Уповноваженій особі апеляційну заяву.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org