Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Порозуміння з ПАТ Житомиргаз досягнуто

Порозуміння з ПАТ Житомиргаз досягнуто

Порозуміння з ПАТ Житомиргаз досягнуто

23 січня 2013 року в місті Житомирі, у приміщенні прес-центру Житомирської обласної ради, за підтримки Громадянської мережі Опора, відбувся круглий стіл «Обговорення проблемних питань у взаємовідносинах між ПАТ Житомиргаз та ОСББ і ЖБК м. Житомира».

Учасниками круглого столу були: начальник управління експлуатації систем газопостачання ПАТ «Житомиргаз» Олександр Міхненко, перший заступник начальника державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області Едуард Кругляк, заступник начальника УЖГ Житомирської міської ради Іван Ярош, головний спеціаліст департаменту ЖКГ Житомирської обласної адміністрації Любов Римарчук, депутат міської ради Олександр Величко, голови ОСББ та ЖБК м. Житомира.

Першим питанням, яке турбуваловсіх присутніх, була невизначеність дій щодо реалізації прав мешканців багатоквартирних житлових будинків при їх відмові від централізованого теплопостачання та переходу на газове автономне опалення. Голова Асоціації ОСББ «Жито-Мир» Ігор Скоропад виклав загальну думку голів правлінь про те, що вкрай неприпустимою є ситуація, коли деякі мешканці будинків отримують у виконкомі дозволи на «автономку» без відома балансоутримувача (управителя) будинку і ставлять його вже перед фактом. В процесі обговорення проблеми автономного опалення виявилося, що навіть і на сьогодні ПАТ «Житомиргаз» не в повному обсязі володіє інформацією щодо встановлених 3-5 років назад автономних газових приладів у квартирах споживачів. Цю проблему вирішили долати спільними зусиллями, як за сприяння правління будинку, так і з залученням фахівців ПАТ «Житомиргаз».

Чітко та зрозуміло виклав позицію перший заступник начальника ДАБІ Едуард Кругляк: «В жодному разі не можна допустити розбалансування газової системи будинку! Не можна розраховувати будинкові газові потужності по-квартирно, тобто надавати технічні умови по мірі надходження дозволів для таких квартир. Система життєзабезпечення будинку повинна бути єдиною та збалансованою!» – наголосив він.

Всіма присутніми було одноголосно схвалена пропозиція: офіційно звернутися до спеціальної постійної комісії міськвиконкому щодо обов’язкового введення у її склад голів правлінь ОСББ та ЖБК.

З наступного питання, щодо проведення планово-технічного обслуговування внутрішньо-будинкових систем газопостачання (ПТО ВБСГ), виступив начальник управління Олексій Міхненко. Учасники круглого столу розглянули всі спірні позиції Типового договору та в активному, а за необхідності, у роз’яснювальному режимі спільно погодили новий текст редакції договору на ПТО ВБСГ житлових будинків. Крім того, було домовлено, що ПАТ «Житомиргаз» надає затверджені на 2013 рік графік проведення ПТО ВБСГ будинків ОСББ та ЖБК, а голови правлінь (управителі) сприяють їм у проведенні цих заходів.

Голова ОСББ «Гоголівська – 9» Олена Пшеничук особливо відзначила, що не є поодинокими випадки, коли в деяких квартирах мешканців і досі функціонують вже насьогодні заборонені газові прилади, тому цю проблему потрібно проаналізувати фахівцям ПАТ «Житомиргаз» та разом з представниками Держгірпромнагляду негайно вжити відповідних заходів.

Присутні обговорили питання з обслуговуванням димо-вентиляційних каналів спеціалізованими підприємствами, системної перевірки наявності тяги фахівцями ПАТ «Житомиргаз», обстеження газових приладів у квартирах мешканців похилого віку та інвалідів за списками ОСББ і ЖБК, тощо.

У результативній частині круглого столу всі присутні відзначили необхідність систематичного проведення таких зустрічей з метою продовження ефективної співпраці удвосторонніх відносинах.

Детальніше:
Скоропад Ігор,
голова Асоціації ОСББ «Жито-Мир»
067-704-48-96


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org