Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Причина блокування ради – позбавлення мандату Власенка

Причина блокування ради – позбавлення мандату Власенка

Причина блокування ради – позбавлення мандату Власенка

Другий день поспіль опозиція відмовляється розблоковувати трибуну Верховної Ради, причина – судовій позов про позбавлення мандату народного депутата фракції Батьківщини Сергія Власенка.

«Ми повідомили наших опонентів - коли вони будуть готові ми розпочнемо роботу, тому що Рада має працювати», - сказав голова фракції Партії регіонів, Олександр Єфремов. Вінповідомив, що керівники фракцій не домовилися, о котрій годині зберуться для консультацій, щодо розблокування трибуни.

За словами Єфремова, Партія регіонів не розглядає силового варіанту розблокування трибуни, тому що «не хоче влаштовувати циркову виставу». Хоча голова Верховної Ради України Володимир Рибак вчора повідомляв, що депутати від більшості налаштовані на силове розблокування Ради.

Опозиція свою позицію змінювати не збирається допоки влада не припинить політичні репресії проти захисника Юлії Тимошенко, Сергія Власенка. «Рішення ВАСУ для нас не є рішенням, яке позбавляє мандату. Мало б бути так: суд приймає рішення, потім направляє до Верховної Ради, і вже депутати більшістю голосів приймають остаточне рішення», - заявив Микола Томенко наголошуючи на політичний мотив даного рішення.

«Це демонстративна позиція Адміністрації  Президента Україїни, це погроза кожному опозиційному депутату, що без будь-яких підстав ми можемо будь-кого із вас позбавити мандату та кинути за грати, - вважає Олександр Турчинов, депутат ВО “Батьківщина” - Поки не будуть виконанні наші вимоги, ми будемо продовжувати блокувати трибуну Ради».

Опозиція вимагає переформатування регламентного комітету Верховної Ради та відставки його керівника Володимира Макеєнка. «Ми повинні змусити більшість ввести додаткових представників опозиції до складу комітету. Ми вимагаємо, щоб регламентний комітет був сформований на паритетних засадах і, безумовно, там має оновитися керівництво», - заявив Турчинов.

Однак, по закінченні робочого дня опозиційні депутати розходяться покидаючи трибуну та не збираються залишатися на ніч. Через що Рада вже другий день згідно регламенту не може відкрити пленарне засідання.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org