Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Проблеми Кривого Рогу місцева влада долає папірцями

Проблеми Кривого Рогу місцева влада долає папірцями

Проблеми Кривого Рогу місцева влада долає папірцями

30 березня відбулося пленарне засідання VII сесії Криворізької міської ради VI скликання. На ньому були присутні 72 депутати з 90. Засідання вів міський голова Юрій Вілкул. На початку засідання було обрано секретаріат у складі депутатів Баландіна, Габріадзе та Литвиненка. Потім депутати проголосували за прийняття регламенту, а саме часу, який відведено для виступів з питань, винесених на розгляд. Таким чином, для основного питання було виділено 15 хвилин, усіх наступних у порядку денному – до 5 хвилин, інших – до 3 хвилин.

Основним питанням порядку денного були заходи щодо покращення надання житлово-комунальних послуг споживачам міста. Доповідав Олександр Катриченко – начальник управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради. Він прозвітував депутатам про те, що заборгованість криворіжців станом на 1 березня склала 392 млн. грн., про позитивний вплив акцій «Суботники» та «Чисті четверги», про створення 103-х об’єднань співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ), а також знову згадав про поліпшення показників якості води.

Чи не вперше до обговорення цього питання долучилося аж шість депутатів (раніше все взагалі приймалося без обговорень). Представниця Партії регіонів Тетяна Камаляєва запропонувала переконати людей у тому, що будинок чи магазин та прилегла до нього територія – це їхня власність, тож турбуватися про неї треба так само, як і про добробут власного житла. Депутат також зауважила, що в місті катастрофічно не вистачає урн для сміття і це питання необхідно обов’язково вирішити. Мер Вілкул (висунутий Партією регіонів) без будь-яких заперечень надав слово Юрію Болтенку, що представляє фракцію комуністів, конкуруючу з більшістю в міськраді. Комуніст наголосив, що найбільша проблема населення – швидке зростання цін на продукти та комунальні послуги, а також поцікавився, чому криворіжцям не надали для використання дешевий український газ, а запропонували дорогий імпортний. Стосовно якості комунальних послуг депутат вніс наступні пропозиції: провести повний незалежний аудит; забезпечити залежність оплати комунальних платежів від якості отриманих послуг; здійснювати оплату за виконання ремонтних робіт лише за дійсно виконані роботи.

Пан Болтенко також підкреслив, що для створення та повноцінної роботи ОСББ публікацій у загальноміській газеті «Червоний гірник» недостатньо.

БЮТівець Мерабі Габріадзе, неначе передбачивши зміст виступу попереднього доповідача, повідомив, що міська рада розробила методичний посібник зі створення ОСББ. А заступник міського голови Григорій Вербицький додав, що, окрім вкладиша про порядок створення ОСББ у газеті «Червоний гірник», міська рада ініціювала видання окремого збірника, який був офіційно направлений усім керівникам державних установ задля докладнішої консультації жителів міста. Він також повідомив, що криворізька Асоціація ОСББ «Кривбас-Добробут», яка включає 7 об’єднань, планує проведення навчання для тих, хто хоче створити ОСББ.

Найактивнішим під час засідання був депутат від Комуністичної партії України Геннадій Тенетко. Він наголосив на порушенні регламенту під час виступів депутатів, а також на тому, що виступи робилися з місця, а не з трибуни. Юрій Вілкул демократично владнав це питання, зазначивши: «Депутати виступають так, як їм зручно».

Також пан Тенетко під часу розгляду питань з блоку «Різне» виступив проти нововведення, запропонованого мером, – розсилки матеріалів сесії в електронному вигляді, і запропонував робити це за бажанням депутатів. Він повідомив, що фракція КПУ пропонує роздавати матеріали сесії за 5 днів до пленарного засідання.
Наступні 62 питання були розглянуті вже звичним для депутатів шляхом: голова виголошує номери питань та особу, що по них звітує – депутати майже одноголосно їх приймають. Таким чином, швидко були розглянуті усі 63 питання. А 31 з них були земельними.

Сенсацією стала заява представника «Фронту Змін» Володимира Семеренка. Ця фракція вперше натякнула на свою опозиційність до більшості в міськраді. Пан Семеренко повідомив про бажання фракції зібрати 150 підписів для того, щоб надіслати листа Президенту України В. Януковичу листа, в якому буде вказано на кадрові помилки в його роботі.

Довідка:

Моніторинг роботи Криворізької міської ради та міського голови здійснюється в рамках проекту ГМ ОПОРА з громадського демократичного моніторингу новообраних органів місцевого самоврядування у 15 громадах країни.

 



© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org