Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Проблеми в роботі окружних комісій

Проблеми в роботі окружних комісій

Проблеми в роботі окружних комісій

Велика кількість уточнень протоколів, активісти під стінами окружних комісій та вимоги про перерахунок бюлетенів – так і досі продовжують працювали і продовжують працювати деякі ОВК  Дніпропетровщини.

27 жовтня біля будівлі окуружної комісії №25 зібрались активісти з прапорами, які вимагали прискорення процесу прийняття протоколів з дільничних комісій. В приміщенні ОВК знаходився журналіст Микола Кожушко (правозахисник та голова дитячої організації «Допоможемо дітям»), який скликав представників ЗМІ та зробив заяву про те, що люди з прапорами – «тітушки», які чинитимуть провокації.

Кандидат по 25 виборчому округу Загід Краснов («Громадська сила») подав позов до суду з вимогою перерахунку бюлетенів на 9 дільницях, адже його представники стали свідками порушень на вищеназваних ДВК. Суд постановив, що це не матиме суттєвого впливу на результати голосування.  

Зі слів членів комісії, станом на 19:00 29 жовтня залишилось 5 проблемних дільниць, які поїхали на уточнення протоколів і не повернулись, серед них ДВК № 121 338, 121392, 121337, 121319. Комісією було прийняте рішення, про те, що двоє членів ОВК будуть дзвонити головам ДВК. В результаті не всі представники дільничних комісій вийшли на зв’язок, тому довелося телефонувати до штабів політичних сил, які вони представляли. 

Виборчий округ № 25 - Центр: місто Дніпропетровськ, Красногвардійський район. ОВО включає: частина Амур-Нижньодніпровського району, Красногвардійський район міста Дніпропетровська.

Громада збиралася і під стінами окружної комісії №30. Так 29 жовтня о 14.00 кандидат від Опозиційного блоку Олег Захорольский, зібрав кілька сотен людей на свою підтримку. Посилаючись на фальсифікації на користь кандидата від блоку Петра Порошенка - Олександра Дубініна, активісти вимогали призначенння перерахунку голосів. Міліція оточила будівлю ОВК і нікого всередину не впускала. Згодом вийшов голова комісії Георгій Мальований і продемонстрував усім протокол засідання ОВК з мокрою печаткою, де перемогу з перевагою в 61 голос здобув О. Дубінін, після чого натовп мирно розійшовся.

Виборчий округ № 30 - Центр: місто Дніпродзержинськ, Заводський район. ОВО включає: Баглійський, Дніпровський райони, частина Заводського району міста Дніпродзержинська.

27 жовтня окружна комісія № 38 отримала інформацію про ймовірні пікетування будівлі о 20:00. Голова комісії Павло Селіхов (партія Зелених України) викликав спеціальні підрозділи для забезпечення ефективної роботи членів комісії. По периметру будівлі та на всіх поверхах приміщення міськвиконкому, де знаходиться ОВК №38 чергували люди зі зброєю. Пікет не відбувся, проте під стінами будівлі почав збиратись натовп з вимогою визнати перемогу кандидата-самовисуванця Олександра Кузьмука.

За спостереженнями ОПОРИ ОВК № 38 працювала з незначними процедурними порушеннями. Мали місце уточнення протоколів дільничних комісій. 29 жовтня члени комісії закінчили обробку протоколів і передали дані та всю документацію до Центральної виборчої комісії. Як стало відомо, лідером серед кандидатів став Вадим Нестеренко (самовисування), який отримав 31,35% голосів виборців. Вищеназваний О. Кузьмук набрав 12,78% голосів.

30 жовтня в приміщенні комісії № 38 були знайдені протоколи дільничних комісій, в яких раніше членами окружної комісії було виявлено помилки. Як відомо спостерігачеві ОПОРИ виправлені варіанти цих протоколів було враховано членами ОВК. Станом на 17:00 до приміщення комісії приїздять представники ЗМІ, довірені особи кандидатів та спостерігачі. Офіційних коментарів ніхто з членів комісії не надає.

Виборчий округ № 38 - Центр: місто Новомосковськ. ОВО включає: місто Новомосковськ, Магдалинівський, Новомосковський, Юр’ївський райони.  

Окружна комісія № 40 працювала з чисельними уточненнями протоколів. Затримки в прийнятті протоколів відбувались і через погане технічне забезпечення, зокрема мали місце проблеми з роботою принтера.

Так 27 жовтня голова виборчої дільниці (с. Маломихайлівка Криничанського району) Тетяна Дамченко привезла протокол, який члени ОВК попросили уточнити. Т. Дамченко повернулась приблизно через годину, але в протоколі знову було виявлено помилки, на що голова ДВК обурилась і покинула приміщення ОВК залишивши протокол. Протягом двох днів члени ОВК телефонували Т. Демченко з вимогою зробити в протоколі уточнення, та вона відмовлялась і наголошувала на тому, що помилка незначна. 30 жовтня голова дільничної комісії все ж з’явилась в окружній комісії і написала пояснювальну записку, протокол уточнено.

Станом на 30 жовтня члени комісії мають проблеми з сервером. Так, дані по протоколу, які були надані в усній формі різняться з даними на сервері.

Виборчий округ № 40 - Центр: селище міського типу Кринички. ОВО включає: місто Марганець, частина Заводського району міста Дніпродзержинська, Криничанський, Солонянський, Томаківський райони)

 


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org