Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » У Дніпропетровську відмовили в реєстрації кандидатам "Відродження"

У Дніпропетровську відмовили в реєстрації кандидатам "Відродження"

У Дніпропетровську відмовили в реєстрації кандидатам

Дніпропетровська міська виборча комісія на засіданні 30 вересня 2015 року відмовила в реєстрації кандидатам в депутати і на посаду міського голови від політичної партії "Відродження". Наріжним каменем стала грошова застава. Незареєстровані кандидати вже розгорнули наметове містечко під стінами комісії.

Причиною відмови в реєстрації зазначено відсутність документу про внесення грошової застави, передбаченого част. 1 ст. 44 Закону про те, що грошова застава вноситься місцевою організацією партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду міського голови, або організацією відповідної політичної партії вищого рівня після початку виборчого процесу та до подання документів територіальній виборчій комісії для реєстрації кандидатів у безготівковому порядку на спеціальний рахунок відповідної територіальної виборчої комісії.

Кандидат на посаду міського голови від партії "Відродження", перший заступник міського голови м. Дніпропетровськ Анатолій Крупський не згодний з рішенням комісії, справжньою причиною відмови він називає: "Популярність, яку набирає партія "Відродження, перш за все у Дніпропетровську". "Це, мабуть, багато кому не подобається, і сьогодні робляться перепони, щоб ми не були учасниками передвиборчих перегонів. Будемо використовувати всі законні засоби, щоб нас зареєстрували", - додає А. Крупський.

Соратник Крупського Святослав Олійник, в минулому заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, який нині збирається балотуватися в депутати обласної ради від партії "Відродження" стверджує, що гроші були перераховані й присутні на казначейському рахунку виборчої комісії. "Платежі відбулися. Це однакові платежі в усі комісії, і в більшості комісій вже зареєстровані. В Павлограді, у Жовтих Водах. Такі ж платежі пройшли в інших комісіях", - зазначає С. Олійник.

Після відмови в реєстрації на майдані між облдержадміністрацією та облрадою, де знаходиться Дніпропетровська міська виборча комісія, партія "Відродження" розгорнула наметове містечко. Тут і вже традиційний атрибут українських протестів – покришки, є і дрова. Грають пісні "Океану Ельзи". Ближче до півночі охороняти містечко прийшли хлопці в камуфляжі з шевронами батальйону "Січ".

Водночас, до міської та обласної виборчих комісій документи для реєстрації подала партія "Відродження України". В списках кандидатів якої перші номери обіймають тезки перших номерів "Відродження". Технологія клонування застосовується і на виборах міського голови Дніпропетровська.

Раніше Дніпропетровська міська виборча комісія відмовила в реєстрації кандидатам від партії "Соціалісти". ОПОРА вже писала про фальсифікацію виборчої документації в цій комісії та застосування автоматників для видалення журналіста.

 © ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org