Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Рада й надалі заблокована: Більшість та опозиція не домовились

Рада й надалі заблокована: Більшість та опозиція не домовились

Рада й надалі заблокована: Більшість та опозиція не домовились

Парламентарі не дійшли згоди: опозиція продовжує блокування, Партія регіонів говорить про розпуск Верховної Ради.

Під час спільної наради керівники фракцій так і не домовились. Про це повідомив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов. За його словами, не було підтримана пропозиція Голови ВРУ Володимира Рибака схвалити меморандум стосовно питань, які піднімає опозиція, а також не узгоджено порядку роботи ВРУ на наступному тижні, тексту заяви щодо євроінтеграції та питання переходу депутатів з комітету в комітет.

Як розповів Єфремов, більшість запропонувала, що керівники фракцій мають взяти на себе відповідальність за голосування народних депутатів. Депутати мають домовитися про систему голосування в залі – чи це буде лише окремий день тижня, чи друга половина дня. «Кожен персонально натискатиме на кнопки», - наголосив лідер Партії регіонів. Перед початком голосування спікер робитиме оголошення про відсутніх депутатів, щоб їхні картки було вилучено. Якщо депутат не голосуватиме «за», «проти», «утримався», тобто не братиме участь у роботі Ради, йому не нараховуватимуть зарплату.

На запитання журналістів про те, чи планують регіонали розблоковувати парламент силовим методом, Єфремов відповів: «Наша фракція постійно вчиться. Такого, як було раніше, коли ми смішили весь світ, не буде».

Також Єфремов зауважив, що, згідно із законодавством, якщо протягом 30 днів Верховна Рада не розпочинає роботу, то президент має право розпустити парламент. За його словами, президент сам вирішить, чи скористатися цим правом.

Нагадаємо, нещодавно перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов  заявив, що Партія регіонів розблокує Верховну Раду і швидко ухвалить зміни до закону про вибори, щоб піти на перевибори за мажоритарною системою.

Представники опозиції Арсеній Яценюк (ВО «Батьківщина), Віталій Кличко (УДАР) та Руслан Кошулинський (ВО «Свобода») заявили на брифінгу, що не підуть на поступки регіоналам та продовжуватимуть блокувати парламент, доки не буде введено сенсорну кнопку. «Ми не довіряємо нашим опонентам. Гарантією того, що кожен депутат буде голосувати особисто, є сенсорна кнопка», - наголосив Кошулинський.

Опозиція блокує роботу ВРУ з 5 лютого.

© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org