Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Рада розпочала свою роботу

Рада розпочала свою роботу

Рада розпочала свою роботу

Сьогодні після 3-го тижневого блокування запрацювала Верховна рада. Після довгих перемовин між лідерами фракцій, через кілька хвилин після того, як Президент Віктор Янукович під час свого «Діалогу з країною» повідомив, що Раду розблоковано, опозиційні фракції розблокували трибуну та президію українського парламенту.

Підсумками перемовин стали також зміни до Закону України «Про регламент Верховної Ради України», в яких йшлося про персональне голосування депутатами. Керівники фракцій домовились, що голова ВРУ під час відкриття пленарного засідання оголошує список всіх відсутніх депутатів, а у разі факту не персонального голосування, картку відсутнього депутата вилучають та оголошують переголосування. Також повідомили, що парламент замовить у фахівців до кінця року розробку нової системи голосування, яка повністю забезпечить можливість особистого голосування обранців.

Після розблокування УДАРом та «Батьківщиною» трибуни та президії Володимир Рибак відкрив ІІ сесію Верховної ради VII-го скликання та оголосив всіх відсутніх обранців. На порядку денному було заплановано розглянути два питання: про зміни до регламенту та заяву стосовно євроінтеграції України. Після розгляду цих питань, засідання було закрите головою парламенту.

На своєму брифінгу голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов повідомив: «Я не розумію для чого було блокувати Раду, Партія регіонів ще в перший день блокування пропонувала подібний варіант вирішення проблеми». Також Єфремов наголосив, що в парламенті вже зареєстровані зміни до регламенту, завдяки яким за невиконання основних завдань депутатів та за блокування трибуни передбачатимуться санкції, в тому числі позбавлення мандату за подібні речі.

В свою чергу лідери опозиційних фракцій Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок та Віталій Кличко заявили, що це була перемога опозицію та українського народу. «Ми мусили владу рахуватись з опозицією – це вперше в історії українського парламентаризму. Це маленький крок до перемоги», - сказав Віталій Кличко. У свою чергу Олег Тягнибок заявив: «Це далеко не ідеальний варіант, проте ми на шляху до перемогу».© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org