Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Резолюція Четвертого Всеукраїнського Форуму ОСББ

Резолюція Четвертого Всеукраїнського Форуму ОСББ

Резолюція Четвертого Всеукраїнського Форуму ОСББ

Президенту України
п. В.Ф. Януковичу
1.  Просимо підписати прийнятий Верховною Радою України закон «Про внесення зміни до статті 28 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» щодо отримання інформації співвласниками багатоквартирного будинку» (реєстраційний номер 0881).
 
Голові Верховній Раді України
п. В.В. Рибаку
Голові комітету Верховної  Ради України  з питань будівництва, містобудування, житлово-комунального господарства та регіональної політики
п. С. П. Кілінкарову
 
1.  Звертаємося до народних депутатів П. Симоненка та С. Кілінкарова з проханням  відкликати проекти законів № 3306 «Про житлові товариства» та № 3307 «Про внесення зміни до статті 157 Податкового кодексу України щодо житлових товариств» як такий, що в дійсності не
вирішує основних проблемних питань в діяльності ОСББ, а натомість створює нові й передбачає фактичну ліквідацію існуючих ОСББ. 
2.  Схвалити проект Закону № 2932 від 25.04.2013 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України».
3.  Внести до Земельного та Цивільного кодексів України зміни, які би прямо передбачали, що земельна ділянка під багатоквартирним будинком та його прибудинковою територією в силу закону належить на праві спільної сумісної власності співвласникам багатоквартирного будинку.
 
Прем’єр-міністру України п. М.Я. Азарову
 
1.  Схвалити проект закону «Про особливості права власності в багатоквартирному будинку» та передати його на розгляд до Верховної Ради України.
2.  Повторно розглянути та ухвалити проект постанови Кабінету Міністрів України «Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи)», підготовленим Мінсоцполітики спільно з Мінрегіоном та Національною радою з питань ОСББ.
3.  Розробити та затвердити на законодавчому рівні порядок оформлення прибудинкових територій багатоквартирних будинків.
4.  Внести зміни до Постанови №803 від 29.07.2009р. щодо обов’язкової сертифікації нових суб’єктів надання послуг хостелів та гуртожитків у державній системі сертифікації УкрСЕПРО.
 
 Міністру фінансів України п. Ю. В. Колобову


1.  Виділити  на 2014 бюджетний рік  100 млн. грн. з Державного бюджету України на пільгове кредитування  юридичних осіб  (у тому числі ОСББ)  для проведення термомодернізації, реконструкції, капітального та поточного ремонту об’єктів житлово-комунального господарства.
2.  Знайти шляхи врегулювання  погашення відсотків кредитних позик для ОСББ із Спеціального фонду (Бюджету розвитку)  малих міст України. 
 
 
Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства
України
п. Г.П. Темнику
 
1.  Внести зміни в ДБН В.2.2-20-2008 «Будинки і споруди. Готелі», де визначити поняття «хостел» та «гуртожиток» та відповідні норми проектування і порядок погодження з власниками житлових та нежитлових приміщень, що розміщуються в одній і тій же споруді (будівлі),  з планованим об’єктом хостелу чи гуртожитку.
2.  Внести зміни в ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт. Реконструкція, ремонт, реставрація об’єктів будівництва», де заборонити влаштування готелів, гуртожитків та хостелів без попередньої письмової нотаріально посвідченої згоди
всіх власників житлових та нежитлових приміщень.
3.  Розробити пропозиції щодо внесення змін до діючих нормативно-правових актів щодо процедури проведення ремонтів у будинках ОСББ, які мають статус архітектурних пам’яток культурної спадщини. 
 
 
Голові Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних
послуг
п. В.В. Саратову
 
1.  Надати листа-роз’яснення щодо порядку формування тарифів на послуги з централізованого опалення, гарячого та холодного водопостачання.
2.  Внести доповнення до ліцензійних умов провадження господарської діяльності з транспортування і постачання теплової енергії, централізованого водопостачання і водовідведення, якими передбачити обов’язок ліцензіата бути виконавцем відповідних комунальних послуг у разі визначення ліцензіата загальними зборами ОСББ та ЖБК виконавцем цих послуг відповідно до законодавства.
 
 
Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства
України 
п. Г.П. Темнику
Голові Антимонопольного комітету України
п. В.П. Цушко
 
1.  Підготувати лист-роз’яснення для суб’єктів природних монополій  у сферах транспортування і постачання теплової енергії,   централізованого водопостачання та водовідведення щодо неприпустимості відмови від виконання функцій виконавця відповідних житлово-комунальних послуг у разі визначення  природних монополій  ОСББ та ЖБК виконавцями цих послуг відповідно до законодавства.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org