Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Саботаж роботи комітету з питань євроінтеграції

Саботаж роботи комітету з питань євроінтеграції

Саботаж роботи комітету з питань євроінтеграції

Заява глави держави про асоціацію України та ЄС не витримала перевірки часом. Неповних півроку роботи нового парламенту показали, що влада цілеспрямовано перешкоджає євроінтеграції країни. Останній приклад - 10 квітня, через відсутність кворуму не відбулося планове засідання Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції. 9 з 16 народних обранців проігнорували зустріч з Головою Представництва ЄС в Україні та послом Великобританії, які зібралися обговорити шляхи інформування громадськості щодо переваг підписання угоди про асоціацію. Більшість відсутніх є представниками партії влади. Депутати Віктор Тихонов, Микола Дмитрук та В’ячеслав Задорожній повідомили голову комітету, що на час проведення переговорів з представниками ЄС вони працюватимуть в своїх округах, що суперечить плану роботи Верховної Ради. Депутат від Партії регіонів Юлія Льовочкіна та позафракційний Віктор Балога взагалі не пояснили причин своєї відсутності.

Зі слів голови комітету Григорія Немирі, представники Партії регіонів не вперше саботують засідання комітету. Через відсутність кворуму не відбулося два з трьох засідань у березні та зірване засідання у квітні. У комітеті накопичилося понад 100 законопроектів, які стосуються питань сумісності українського законодавства з законодавством Європейського Союзу. У цей час представники Євросоюзу чекають від України реальних кроків. Так, на думку посла Великобританії Саймона Сміта, владі необхідно приділити більше уваги інформуванню громадськості про конкретні переваги євроінтеграції.

Віктор Янукович (14.09.12): "Угода про асоціацію принесе величезні переваги для України, - каже Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні. – Тому, потрібно говорити не про загальні речі, а про покращення стану охорони довкілля, про поліпшення інвестиційного клімату, створення нових можливостей для українських компаній та побудову судової системи, якій довірятимуть громадяни."

На думку Голови Представництва ЄС в Україні Яна Томбінські, провідну роль у цьому процесі мав би відігравати Комітет з питань європейської інтеграції. Однак, очевидно, що саботаж депутатами партії влади роботи комітету не сприятиме асоціації України і ЄС.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org