Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Спостереження за вступною кампанією-2012: Творчі випробування з образотворчого та музичного мистецтва

Спостереження за вступною кампанією-2012: Творчі випробування з образотворчого та музичного мистецтва

Спостереження за вступною кампанією-2012: Творчі випробування з образотворчого та музичного мистецтва

Новинкою цьогорічного громадського спостереження за вступною кампанією від Громадянської мережі «ОПОРА» стало спостереження за творчими конкурсами у вищих навчальних закладах України. Не став винятком і Криворізький Національний Університет. На творчих випробуваннях з образотворчого мистецтва та музичного мистецтва був присутній спостерігач від ОПОРИ.

Випробування з образотворчого мистецтва проходило упродовж двох днів – 18 та 19 липня та складалось із завдань по двом дисциплінам – «живопис» та «малюнок». Абітурієнти розташувались в одному із корпусів ВНЗ в кількох аудиторіях, не більше 10 абітурієнтів на кожну. В корпус, де проводився творчий конкурс, не впускали нікого, окрім абітурієнтів. Пропуск забезпечувала спеціальна вахта. Дисципліну в аудиторіях забезпечували троє екзаменаторів. На всьому поверсі впродовж шести годин стояла майже цілковита тиша. Випадків допомоги з боку абітурієнтів або екзаменаторів зафіксовано не було. Ліцензовані обсяги на напрям «Образотворче мистецтво» досить великі – 65 місць, 15 із них – за державним замовленням. Усього було подано тільки 60 заяв на вступ за даним напрямком.

Творчий конкурс з музичного мистецтва був розбитий на чотири дні – 20, 27, 30 та 31 липня та складався з двох завдань – гри на музичному інструменті та сольному співі. Кожному з абітурієнтів особисто назначався час прийняття, щоб уникнути черги та зберегти тишу у приміщенні, де проходив конкурс. У процесі прослуховування до аудиторії, де проходило прослуховування, неможливо було потрапити навіть працівникам університету – за словами відповідального секретаря з творчих конкурсів, це може порушити процес та відволікти абітурієнта. Конкурс проводили троє екзаменаторів, у процесі прослуховування вони робили помітки, після закінчення – виставляли бали. Треба зазначили досить лояльне ставлення до абітурієнтів – у випадках, коли абітурієнт через хвилювання забував текст твору, екзаменатори дозволяли починати спочатку, у деяких випадках навіть змінити твір на інший. Кількість заяв, поданих на напрям «музичне мистецтво», нижче за ліцензований обсяг – 29 абітурієнтів подали заяви, загальна кількість місць становить 60, 15 із яких – державне замовлення.

В цілому, атмосфера обох конкурсів дуже дружня та спокійна. За специфіки проходження конкурсу кодування робіт або користування додатковими матеріалами чи допомоги від сторонніх осіб неможливе, до того ж ліцензований обсяг перевищує кількість заяв на вступ. У процесі спостереження не було виявлено загрози об’єктивності процесу проходження творчого конкурсу. Хотілося б, щоб кількість бажаючих навчатись на творчих спеціальностях була вищою, тоді конкурс дійсно був би конкурсом.

Додатково:
Телефон гарячої лінії Громадянської мережі ОПОРА:
044 222 57 27© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org