Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Спостерігачі ОПОРА: абітурієнти-математики користувалися мобільними телефонами та забували документи

Спостерігачі ОПОРА: абітурієнти-математики користувалися мобільними телефонами та забували документи

зно21 та 22 травня 2012 р. відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з математики. У  16 областях України за дотриманням процедури ЗНО вели спостереження представники Громадянської мережі ОПОРА, які  були присутніми на 50% пунктах тестування у перший день іспитів та на 30% – у другий.

По Дніпропетровській області за процесом ЗНО спостерігало 37 осіб.

Найцікавіші факти зі спостереження у Дніпропетровській області:

Порушення процедури ЗНО його учасниками

Чи не найбільшою проблемою тестування з математики за оцінкою спостерігачів ОПОРА стало порушення процедури ЗНО його учасниками. Спостерігачі зафіксували випадки запізнення абітурієнтів, появу на тестуванні без необхідних документів, використання та наявність мобільних телефонів, шпаргалок , а також вчинення інші дій, які не дозволили їм звершити роботу над тестом.

Відмовився пояснювати наявність телефону абітурієнт у Дніпропетровську (ЗОШ № 143). У нього задзвонив телефон якраз, коли уповноважена особа проставляла відмітки  у сертифікатах. Після прохання зачекати в коридорі для роз’яснення обставин, хлопець швидко покинув пункт.

У Криворізькому медичному коледжі у абітурієнта було вилучено шпаргалку безпосередньо в аудиторії.

У Дніпропетровську деякі абітурієнти прийшли на тестування на день пізніше дати, зазначеної у запрошенні-перепустці, тому до складання іспиту допущені не були

Перешкоджання роботи громадським спостерігачам

У Криворізькому медичному коледжі відповідальний за пункт тестування заборонила спостерігачеві самостійно пересуватись пунктом, зазначивши, що спостерігач повинен ні на крок не відходити від неї або уповноваженої особи УЦОЯО. У Дніпропетровській ЗОШ №75 уповноважена особа теж намагалася довести, що спостерігач не має права самому ходити коридорами пункту, а повинен право знаходитися лише у кабінеті директора. Проте після того, як у положенні про громадських спостерігачів, вона не знайшла підтвердження своїм словам та сконтактувалася з директором регіонального центру, ситуація унормувалася.

Порушення з боку персоналу пунктів тестування

Спостерігачі ОПОРА фіксують належний рівень підготовки пунктів тестування та персоналу, зокрема інструкторів, до перевірки знань абітурієнтів. Суттєвих порушень, які б могли вплинути на результат учасника ЗНО чи яких не вдалося вчасно виправити – не зафіксовано.

Єдиним випадком, який заслуговує додаткового пояснення, є ситуація у пункті тестування Державний вищий навчальний заклад «Український державний хіміко-технологічний університет» м. Дніпропетровська. В аудиторії  № 1-2, де проходило оцінювання знань 30 учасників, абітурієнтки під номером 5 і 14, що сиділи поряд (відстань між ними була менше 1 м) перешіптувались між собою і списували одна в одної, чим заважали решті учасників, що сиділи біля них. Спостерігач повідомила інструкторів про порушення, але вони не вжили жодних заходів, щоб припинити розмови між дівчатами. Тоді спостерігач самостійно зробила зауваження учасницям. Про таку поведінку абітурієнтів представник ОПОРА повідомила уповноважену Українського центру оцінювання якості освіти, яка прийшла до аудиторії для проставлення відмітки про проходження ЗНО з предмета у сертифікатах. Проте, уповноважена особа теж проігнорувала ситуацію, зробивши дівчатам лише зауваження. Після закінчення тестування спостерігач ще раз повідомила уповноваженій особі про грубі порушення під час перебігу іспиту, на що отримала відповідь, що спостерігач повинна була самостійно вилучити абітурієнток з аудиторії. Нагадуємо, що прийняти рішення про вилучення учасника з пункту тестування за порушення процедури під час ЗНО має право лише уповноважена особа, а громадський спостерігач зобов’язаний повідомити про порушення, однак жодних інших дій вчиняти не може. Звертаємося до Українського та Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти з проханням провести службове розслідування ситуації, що мала місце у  пункті тестування Державний вищий навчальний заклад «Український державний хіміко-технологічний університет», а також запобігти схожим інцидентам на наступних тестуваннях.

Чи не найбільше зауважень спостерігачі висловлюють до браку чергових у деяких пунктах тестування, особливо у великих школах чи вищих навчальних закладах, де коридори та сходові клітки знаходяться поза увагою персоналу, а учасники, завершивши роботу над тестом, вмикають мобільні телефони і починають розмовляти ще у пункті тестування (ЗОШ №122 м. Кривий Ріг).



© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org