Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » спостерігай за виборами!

спостерігай за виборами!

спостерігай за виборами!

Вибори – це можливість щось змінити у своїй країні мирним способом. Офіційні спостерігачі від громадської організації мають певні переваги на виборах, адже він є суб'єктом виборчого процесу та має право оскаржувати рішення, дії та бездіяльність інших суб'єктів виборчого процесу, тоді як журналіст може лише повідомляти широкому загалу про факти та події, пов’язані з виборчим процесом.

Про те, чому важливо, щоб вибори відбулися чесно та для чого потрібно йти спостерігачами на вибори, розповіли музиканти Віктор Бронюк (ТІК), Іван Леньо (Kozak System), письменники Олег Коцарев, Світлана Поваляєва, Богдан-Олег Горобчук, телеведучі Тетяна Даниленко, Юлія Банкова, Андрій Сайчук, Жан Новосельцев, Тетяна Гончарова та Майкл Щур, журналіст програми «Час. Підсумки дня» на 5 каналі Ольга Сніцарчук, оглядач журналу «Фокус» Мілан Лєліч, літературна оглядачка Ірина Славінська, а також активісти ОПОРИ Ольга Айвазовська, Тетяна Кириленко, Юрій Хорунжий, Руслана Величко, Юрій Лісовський, Іванна Кобєлєва, Олександр Сівченко, Валерій Корнійко, Тарас Чмут.

16 жовтня Громадянська мережа ОПОРА розпочала масштабну кампанію моніторингу за виборами в 5 «проблемних» округах, який включає довготермінове та короткотермінове спостереження. Організація мобілізує понад 600 активістів для здійснення паралельного підрахунку голосів та якісного спостереження в день голосування. ОПОРА системно інформуватиме суспільство про перебіг кампанії, дотримання чинного законодавства суб’єктами виборчого процесу, участь посадових осіб у перегонах, дотримання загальновизнаних міжнародних стандартів усіма зацікавленими сторонами. Організація також планує забезпечити онлайн трансляцію з ОВК під час прийому протоколів від дільничних виборчих комісій. Масштабне громадське спостереження має на меті попередити порушення та унеможливити зловживання під час підрахунку голосів.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org