Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Суд не задовольнив позов кандидата до окружної виборчої комісії №40

Суд не задовольнив позов кандидата до окружної виборчої комісії №40

Суд не задовольнив позов кандидата до окружної виборчої комісії №40

14 жовтня 2014 року кандидат по виборчому округу № 40 (Центр: селище міського типу Кринички. ОВО включає: місто Марганець, частина Заводського району міста Дніпродзержинська, Криничанський, Солонянський, Томаківський райони) Олександр Кузнєцов (Радикальна партія Олега Ляшка), звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом. У позові зазначена вимога визнати дії ОВК № 40 протиправними. Кандидат просить скасування постанови членів комісії від 12 жовтня 2014 року № 43 «Про дострокове припинення повноважень голови ОВК».

Члени ОВК №40 висловили недовіру голові Людмилі Дев’ятці (Соціалістична партія України) у зв’язку з неодноразовими порушеннями чинного законодавства України та звернулися з клопотанням до ЦВК.   

Свої вимоги О. Кузнєцов обґрунтовує тим, що 12 жовтня у ході засідання окружної виборчої комісії №40, були допущенні певні процедурні порушення з боку членів комісії. На думку його представника у суді, порушення можуть суттєво вплинути на виборчий процес та результати голосування, адже члени комісії діють не в межах правового поля.

Представники відповідача (ОВК № 40) надали суду відповідні акти, що свідчать про неналежне виконання Людмилою Дев’яткою покладених на неї обов’язків голови окружної комісії. Також вони зазначили що, дійсно, рішення про заміну голови комісії оформлене не належним чином, проте, Центральна виборча комісія, до якої вони направили своє клопотання, задовольнила їх подання (постанова №1791 від 14.10.2014р.), призначивши в.о. голови Володимира Трохова («Наша Україна»).

Колегія суддів, заслухавши пояснення сторін, дослідивши наявні у справі письмові докази постановила, що права О.Кузнецова як суб’єкта виборчого процесу порушені не були. Окрім того, суд зазначає, що відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 37 Закону України «Про вибори народних депутатів України» у разі, якщо голова, заступник голови або секретар виборчої комісії систематично не виконує покладені на нього обов’язки, відповідна окружна або дільнична виборча комісія може звернутися до виборчої комісії, яка її утворила, з мотивованим поданням про його заміну.

О. Кузнецов у розмові з спостерігачем ОПОРИ зазначив, що 16 жовтня його представник подала заяву на оскарження даної постанови суду до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

О.Кузнецов у минулому член Партії «Соціал-Демократичний Союз» та та партії «Народна ініціатива». На даний момент безпартійний.

 


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org