Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Суд зобов’язав Апарат Верховної Ради надати ОПОРІ копію штатного розпису

Суд зобов’язав Апарат Верховної Ради надати ОПОРІ копію штатного розпису

Суд зобов’язав Апарат Верховної Ради надати ОПОРІ копію штатного розпису

Ще 27 березня Громадянська мережа ОПОРА звернулася з інформаційним запитом до Керівника Апарату ВРУ про надання копії штатного розпису, проте отримала відмову, через що звернулася до суду.

Ольга Айвазовська, координатор виборчих і політичних програм ОПОРИ, наголосила на тому, що відкритість та інституційна незалежність парламенту є стандартом роботи законодавчої гілки влади: «Платники податків мають право на інформацію щодо видатків інституцій, які утримують. Тільки таким чином виборці, журналісти, громадські активісти можуть проаналізувати, наскільки ефективно працює інституція, співставивши витрачені ресурси та отримані кінцеві продукти. Думаю, що мало хто в країні поза стінами парламенту має уявлення, скільки людей задіяно до роботи Верховної Ради та за що вони відповідають. В міжнародних практиках ця інформація оприлюднюється і громадяни можуть у вільному доступі з нею ознайомлюватись».

У ході розгляду справи у суді від представника Апарату ВРУ надійшли письмові заперечення проти позову. У документі зазначалося, що штатний розпис Апарату із зазначенням заробітної плати по кожній посаді «не може відноситися до тих документів (актів), що були отримані або створені Апаратом Верховної Ради України в процесі забезпечення діяльності парламенту, як законодавчого органу влади», штатний розпис «є внутрішньоорганізаційним документом, що поширюється на працівників Апарату та діє в межах даного органу». Також зауважено, що не допускається збирання персональних даних, хоча ОПОРА такого і не просила.

Оскільки посадові та службові особи Апарату парламенту отримують заробітну плату за рахунок коштів Держбюджету, тому інформація про розміри зарплати працівників ВРУ, яка належить до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, не може бути обмежена в доступі.

8 липня Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправною відмову Апарату ВРУ і зобов’язав надати ОПОРІ копію штатного розпису. Оскільки відповідач має право оскаржити Постанову суду протягом 10 днів від дня отримання її копії, судове рішення ще поки не набрало законної сили.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org