Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Суд зобов’язав ОВК скасувати Постанову про відмову в реєстрації спостерігача

Суд зобов’язав ОВК скасувати Постанову про відмову в реєстрації спостерігача

Суд зобов’язав ОВК скасувати Постанову про відмову в реєстрації спостерігача

Через несподівану відмову окружної виборчої комісії виборчого округу №37 в реєстрації спостерігачів Опори, одна з кандидатів у спостерігачі Катерина Дуднік звернулася до суду. Вимогою пані Катерини було скасувати Постанову, котрою комісія відмовила їй в реєстрації через зазначення в поданні на реєстрацію номеру телефону офісу Громадянської мережі Опора замість її особистого номеру. Під час судового засідання Катерина Дуднік довела, що вказаний телефон не може бути підставою для відмови. До того ж, на запитання судді, чи намагалася комісія телефонувати на вказаний номер, представники виборчої комісії пояснили, що не робили таких спроб через велику зайнятість.

В суді також з’ясувалося, чому ОВК 37 затримала розгляд звернення подання Опори, внесене 19 вересня 2014 року, і розглянула його аж на п’ятий день 23 вересня 2014 року, а не пізніше наступного дня, як того вимагає Закон про вибори. Комісію поставила перед дилемою реєструвати/не реєструвати відсутність бланків посвідчень для офіційних спостерігачів (посвідчення видаються спостерігачам одразу після реєстрації).  Окружна комісія звернулась до ЦВК і отримала рекомендацію проводити розгляд подань після отримання бланків, які мали надійти найближчим часом. Зачекавши чотири дні, і не отримавши бланків, окружна комісія придумала спосіб не видавати посвідчення: відмовити в реєстрації спостерігачів. Крім того, в суді голова ОВК запевняла суддів, що Опора протягом 2012 – 2014 років публікувала чимало негативу про роботу 37-ї окружної комісії, і справжньою метою Опори є не реєстрація спостерігачів, а дестабілізація виборчого процесу.

 


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org