Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Судові процеси стосовно діяльності Криворізької міської виборчої комісії

Судові процеси стосовно діяльності Криворізької міської виборчої комісії

Судові процеси стосовно діяльності Криворізької міської виборчої комісії

Зранку 05 грудня 2015 року близько 08:00 години Дніпропетровський окружний адмінсуд частково задовольнив позов Партії «Опозиційний блок» до Криворізької міської виборчої комісії, скасувавши її постанову від 30 листопада 2015 року про припинення повноважень шести районних у місті Кривому Розі виборчих комісій. Суд мотивував своє рішення про скасування постанови тим, що комісія не достатньо завчасно повідомила окремих своїх членів про засідання, на якому припинила повноваження районних в Кривому Розі ТВК. Суд не врахував зауважень комісії, що один з «незавчасно повідомлених» її членів Ігор Лисицький (суб’єкт подання – Опозиційний блок) був присутнім на оскаржуваному засіданні комісії, що свідчить про вчасне повідомлення його комісією.  В решті позовних вимог про визнання дій Криворізької МТВК протиправними внаслідок вчинення комісією окремих порушень суд відмовив. Криворізька МТВК з таким рішенням суду в частині скасування її постанови не згодна і готує апеляцію.

Того ж ранку близько 06:00 години (за дві години до винесення судом рішення про скасування постанови про розпуск районних ТВК) Криворізька МТВК на своєму засіданні затвердила новий склад шести районних виборчих комісій і вирішила направити до Центральної виборчої комісії звернення про невиконання головою Криворізької МТВК Павлом Гивелем (суб’єкт подання – Опозиційний блок) своїх обов’язків голови через неявку на окремі засідання. Також міська комісія розглянула всі скарги кандидата на посаду криворізького міського голови Юрія Милобога, і визнала дії шести районних у місті виборчих комісій щодо нерозгляду скарг Ю. Милобога про порушення на спецдільницях, такими, що мають ознаку одноразового грубого порушення, що й стало причиною їхнього розпуску.

Павло Гивель, у зв’язку з рішенням міськвиборчкому про повідомлення ЦВК щодо його бездіяльності як голови, наголосив, що засідання, на якому приймалося рішення про невиконання ним обов’язків, проводилося в той час, коли він сам та інші члени Криворізької МТВК перебували в адмінсуді. Свою відсутність на інших декількох засіданнях голова пояснив тим що ці засідання скликав не він особисто, а члени комісії на вимогу не менш ніж третина її складу. Крім того, за словами П.Гивеля, ініціатори скликання засідання самі не бажали його участі в роботі комісії, і не повідомляли його ані телефоном, ані в інший спосіб. © ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org