Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Таємнича передислокація Дніпропетровської міської виборчої комісії

Таємнича передислокація Дніпропетровської міської виборчої комісії

Таємнича передислокація Дніпропетровської міської виборчої комісії

Перед самим початком виборчого процесу Дніпропетровська міська виборча комісія несподівано змінила своє розташування: переїхала з будівлі міської ради до обласної ради. У міській раді впевнені, що комісія має працювати у них і навіть передали ключі від кабінетів, але сама комісія працює в іншому місці. Що відбулося і які потенційні загрози виборчому процесу це створює розбиралася ОПОРА.

Раніше міська виборча комісія в Дніпропетровську займала кабінети в будівлі міськради. Це відповідало логіці організації виборчого процесу в Україні, коли комісії відповідних рівнів знаходились в приміщеннях органів влади, за які відповідали ці комісії. Однак 7 вересня 2015 року, в день першого засідання Дніпропетровського міського виборчкому з'ясувалося, що комісія збиратиметься в приміщенні обласної ради за адресою пр. Кірова, 2.

Деталі раптового переїзду стали відомі згодом. Виявилося, що того ж таки 7 вересня представники міськвиконкому обдзвонили членів комісії і запросили їх до себе. Як повідомили ОПОРІ в різних структурах міської ради на зустріч прийшли майже всі члени комісії, в т.ч. голова і секретар, їм показали  робочі кабінеті повністю готові до роботи і передали ключі.

Самі ж голова і секретар комісії кажуть, що не були присутні в міськраді й ніяких ключів не отримували. ОПОРІ не вдалося знайти членів комісії, які б приходили на передачу кабінетів у міськраду. В розпорядженні комісії є копія листа в.о. голови обласної державної адміністрації Кужмана О.М. до голови ЦВК Охендовського М.В. від 4.09.2015р. з відомостями про розташування ТВК Дніпропетровської області. І там Дніпропетровська міська виборча комісія вже має нову адресу (пр. Кірова, 2). На терміновість заміни адреси вказує той факт, що це єдина комісія в усій відомості, де кількість виділених кабінетів уточнюється.

В прес-службі обласної державної адміністрації спостерігачеві ОПОРИ повідомили, що 3 вересня вони отримали лист від попередньої голови комісії Панкуліч В.В. з повідомленням нової адреси на підставі договору про тимчасове безоплатне використання приміщень за адресою пр. Кірова, 2. І саме цю адресу повідомили до ЦВК.

Свій лист до ЦВК з повідомленням про розташування міської виборчої комісії за старою адресою (пр. К. Маркса, 75) надсилала і міська рада. Там залишаються впевненими, що міськвиборчком має знаходитись у них. Після того як стало відомо про зміну адреси виборчої комісії вони надіслали запити до ЦВК та органу реєстрації з метою дізнатися на яких підставах відбулися зміни. За словами представників організаційного відділу управління організаційно-кадрової роботи Дніпропетровської міської ради логіка переїзду їм незрозуміла. Хоча б тому, що міськвиборчком отримує фінансування за рахунок видатків міського бюджету, і близьке розташування бухгалтерії комісії та міськради дозволяло оперативніше реагувати. Те ж саме стосується забезпечення транспортом, технікою тощо.

Отже, 3 вересня колишня голова Дніпропетровської міської виборчої комісії Панкуліч В.В. повідомила облдержадміністрацію про нову адресу. Вже 4 вересня в.о. голови ОДА надіслав дані до ЦВК. 6 вересня ЦВК затвердила новий склад Дніпропетровського міськвиборчкому. 7 вересня об 11 годині було отримано виписку з Державного реєстру, в якій вже було зазначено нову адресу комісії. І того ж числа о 18 годині комісія зібралася на своє перше засідання, на якому нові члени комісії прийняли присягу і новий голова комісії приступив до виконання обов'язків.

Тепер на пр. Кірова, 2 знаходяться і обласна, і міська виборчі комісії. Хоча на самій будівлі й досі не має жодних згадок про міськвиборчком. Знайти його зможуть лише ті, хто дізнався про зміни.

Залишається невідомою підстава таких змін. Як і те, хто засідатиме в кабінетах міськради, виділених міській виборчій комісії, та хто ж отримав ключі. Спостерігачеві ОПОРИ відомі інциденти на попередніх місцевих виборах 2010 року, коли в ніч підрахунку голосів будівля міськради була заблокована "чоловіками спортивної статури", які унеможливлювали доступ до зали засідання комісії журналістам, кандидатам, спостерігачам. Тоді головою комісії була Панкуліч В.В.

 © ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org