Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Триває розслідування хакерської атаки на сайт ОПОРИ

Триває розслідування хакерської атаки на сайт ОПОРИ

Триває розслідування хакерської атаки на сайт ОПОРИ

24 квітня 2013 року Печерський районний суд ухвалив скасувати постанову старшого слідчого Печерського РУ ГУ МВСУкраїни у м. Київ про закриття кримінального провадження з приводу DDos-атак на сайт Громадянської мережі ОПОРА у день виборів. Розслідування з приводу хакерської атаки має бути продовжене.

Наприкінці березня ОПОРА отримала листом постанову про закриття кримінального провадження, датовану 22 січня, у якій старший слідчий Печерського РУ ГУ МВС України постановив закрити кримінальне провадження, аргументувавши це тим, що не встановлено спричинення істотної шкоди ОПОРІ, а також не підтверджено факт здійснення хакерської атаки.

Проте постанова слідчого не містила будь-яких даних про те, що було перевірено доводи заяви ОПОРИ, а також висновків про відсутність ознак кримінального правопорушення за ч.1 ст.361 КК України (незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж), за якою було розпочате досудове розслідування. Крім того, заяву Громадянської мережі про кримінальне правопорушення внесено до ЄРДС за одним номером, а в постанові слідчого вона значиться під іншим номером.

Саме ці факти були наведені в ухвалі Печерського суду, який задовольнив скаргу ОПОРИ. Ухвала судді може бути оскаржена протягом п’яти днів.
Юрист ОПОРИ Валерій Корнійко каже, щов Україні ще не було успішних прикладів доведення фактів здійснення хакерських атак: «Якщо ОПОРІ вдасться це зробити – це буде прецедент».

Нагадаємо, у день виборів внаслідок хакерських атак вийшли з ладу сайти oporaua.org, map.oporaua.org та хостинг збереження мережі. DDoS-атака здійснювалась з-поза меж України, зокрема із Китаю та Кореї. Проаналізувавши ip-адреси комп’ютерів, що здійснювали напад, було виявлено, що напад здійснювали понад 3 000 машин. ЧерезDDos атаку хостингу ОПОРА перенесла оприлюднення швидкого статистичного підрахунку голосів.


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org