Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » “Тітушки”-журналісти, процедурні порушення та уточнення протоколів в окружній комісії № 28

“Тітушки”-журналісти, процедурні порушення та уточнення протоколів в окружній комісії № 28

“Тітушки”-журналісти, процедурні порушення та уточнення протоколів в окружній комісії № 28

Менше доби знадобилося окружній виборчій комісії  округу № 28 (Центр: місто Дніпропетровськ, Ленінський район. ОВО включає: Ленінський район міста Дніпропетровська, частина Амур-Нижньодніпровського району) для прийняття протоколів про підрахунок голосів з усіх 77 виборчих дільниць округу. Однак складання і підписання протоколів ОВК про підсумки голосування в межах одномандатного округу відклали на 28 жовтня.

Засідання ОВК №28 з прийняття документів дільничних виборчих комісій розпочалося 26 жовтня о 20:30. На початку засідання час від часу виникали конфлікти і суперечки між членами комісії щодо процедурних питань.

О 21:45 в приміщенні ОВК з'явилося близько 10 невідомих осіб спортивної статури. Перед входом до кімнати, де відбувалося засідання комісії, їх зупинили правоохоронці. Невідомі особи ховали свої обличчя від камер, а після вимог правоохоронців надати посвідчення особи залишили приміщення ОВК. За годину четверо з них повернулися разом з Віталієм Бакутою, довіреною особою кандидата в народні депутати по округу №28 Євгенія Морозенка (самовисуванець, народний депутат України 7 скликання, член фракції Партії Регіонів). Вони зареєструвались на засіданні як представники ЗМІ, натомість не могли назвати ані тем, які висвітлюють, ані повідомити про оприлюднені статті. Одне з посвідчень видавало належність особи до видання "Днепрпресс", але на ньому стояла печатка телерадіокомпанії "МирТВ".

До засідання ОВК №28 велику увагу приділили і журналісти телеканалів "Україна", "34 телеканал" (обидва афілійовані з Рінатом Ахметовим), Ukrstream.tv.

Присутність молодиків спортивної статури та часті конфлікти між членами комісії створювали напружену атмосферу. Однак, після прийняття перших протоколів з дільниць, які засвідчили вагому перевагу Івана Куліченка ("Блок Петра Порошенка", чинний міський голова Дніпропетровська) над Євгенієм Морозенком ситуація нормалізувалася. Частина присутніх, включно з псевдо-журналістами, залишили засідання і далі воно тривало в робочому режимі.

Вранці 27 жовтня ОВК вирішила провести перерахунок голосів на дільниці №121386 (м. Дніпропетровськ, вул.Комунарівська, 264) у зв'язку з відсутністю печатки на протоколах ДВК та відкритими пакетами з виборчою документацією. Іншою особливістю вказаної дільниці стала перевага Євгенія Морозенка над Іваном Куліченком, тоді як на всіх інших дільницях І. Куліченко випереджав свого конкурента.

Перерахунок відбувся до закінчення прийняття протоколів з інших дільниць, хоча згідно з частиною 13 статті 94 Закону "Повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці здійснюється окружною виборчою комісією... після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій".

Під час перерахунку були встановлені поодинокі неточності. Два бюлетені з голосами за Куліченка знаходились в інших пакетах: один був зарахований до кандидата Коваленка, а інший - до зіпсованих. І один бюлетень, зарахований на користь Морозенка, містив дві позначки, таким чином ОВК віднесла його до зіпсованих. Остаточний результат перерахунку підтвердив перевагу Євгенія Морозенка над Іваном Куліченком на дільниці №121386.

Станом на 17:30 ОВК прийняла протоколи всіх виборчих дільниць округу та ввела їх дані до ІАС "Вибори". Але перед складанням і підписанням протоколів про підсумки голосування в межах одномандатного округу ОВК вирішила проконсультуватися з ЦВК та продовжити засідання о 12:00 28 жовтня.

За даними, оприлюдненими на сайті ЦВК, після обробки 100% протоколів виборчих дільниць в одномандатному окрузі №28 перемогу одержує Іван Куліченко, за якого проголосувало 18864 виборці або 33,5% тих, що взяли участь у голосуванні. Друге місце посів Євгеній Морозенко з 10448 голосів "За" (18,55%).© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org