Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » У Дніпропетровську кореспонденту газети «Точка опори» перешкоджали у виконанні редакційного завдання

У Дніпропетровську кореспонденту газети «Точка опори» перешкоджали у виконанні редакційного завдання

У Дніпропетровську кореспонденту газети «Точка опори» перешкоджали у виконанні редакційного завдання

На ДВК №121183, 26 округу кореспонденту газети «Точка опори» Головченко Вадиму перешкоджали  здійснювати фото та відео зйомку на території виборчої дільниці.

Голова комісії Хармат Д.О забороняв  здійснювати фото та відео зйомку, посилаючись на те, що це заборонено згідно чинного законодавства.

Варто відмітити, що  спостерігачі та кореспонденти вже не в перше стикаються з незнанням членів комісії правових норм виборчого процесу.

Відповідно до Закону України про вибори Президента ст. 13 п. 4, засоби масової інформації зобов'язані об'єктивно висвітлювати хід виборчого процесу. Їх представникам гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов'язані з виборами, а на засідання виборчих комісій та на виборчі дільниці у день виборів та в день повторного голосування - на умовах, визначених у частині дев'ятій статті 28 цього Закону. Виборчі комісії, органи виконавчої влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, посадові і службові особи цих органів зобов'язані в межах своїх повноважень і компетенції надавати представникам засобів масової інформації необхідні їм відомості щодо підготовки та проведення виборів.

Відповідно до Закону Країни «Про інформацію» ст.25, п.1, під час виконання професійних обов'язків журналіст має право здійснювати письмові, аудіо- та відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org