Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » У Дніпропетровську обговорили проект будівництва котельної на біомасі.

У Дніпропетровську обговорили проект будівництва котельної на біомасі.

 У Дніпропетровську обговорили проект будівництва котельної на біомасі.

У Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту  ім. академіка В. Лазаряна, в рамках проекту «Сприяння заміщенню природного газу біомасою при виробництві теплової енергії», який фінансується Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», фахівці громадської організації «Агентство з відновлюваної енергетики» провели  презентацію техніко-економічного обґрунтування будівництва котельної на біомасі.

Захід організовувався за  підтримки проректора ДНУЗТ Дмитра Яценко, а також директора департаменту промисловості, підприємництва та інвестицій Дніпропетровської міської ради Олександра Гондаря,

Для обговорення ТЕО були запрошені представники муніципалітету, банківських установ, комунальних підприємств та експерт Громадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко.

Під час зустрічі  проректор ДНУЗТ Дмитро Яценко розповів, що для опалення університетського комплексу протягом року витрачається майже 900 тисяч кубометрів газу. Тому в навчальному закладі  планується реконструкція котелень. Вже здійснено. новий розрахунок  з урахуванням споживання  альтернативних  видів палива. Пан Дмитро підкреслив, що досвід іноземних країн вже показав перспективи використання біомаси, до того ж це допоможе зменшити енергозалежність України від інших держав.

Метою розробки ТЕО стало доцільність залучення інвестицій в Проект будівництва котельної на біомасі. Реалізація проекту буде сприяти скороченню обсягів споживання газу та зменшенню негативного впливу на оточуюче середовище.

Під час обговорення економічних витрат необхідних для впровадження котлів на біомасі, експерт ОПОРИ Вадим Головченко зазначив, що експерти не до кінця врахували особливості зростання  рівня української інфляції. Так, наприклад, на момент презентації вартість соломи збільшилась в  ціні на 40% з часу проведення попередніх розрахунків, а  це вже передбачає  внесення корективів до кошторису проекту.

Підводячи підсумки зустрічі, фахівці підкреслили, що отримані знання та досвід можуть бути використані при реалізації подібних проектів в інших містах України.

        © ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org