Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » У Дніпропетровську презентували програму енергоефективності житлових будинків

У Дніпропетровську презентували програму енергоефективності житлових будинків

У Дніпропетровську презентували програму енергоефективності житлових будинків

23 квітня 2015 року у Дніпропетровській міській раді презентували проект Цільової програми з підвищення енергоефективності житлових будинків. Представив проект програми заступник начальника управління з питань енергетики та енергозбереження  Ростислав Валерійович Решетов. Під час виступу він наголосив: «метою програми є створення умов для зниження споживання паливно-енергетичних ресурсів та води у житловому секторі міста за рахунок впровадження заходів з підвищення енергоефективності у житлових будинках, забезпечення параметрів теплового комфорту у помешканнях та помірної та економічно обґрунтованої плати за надання послуг з газо-, тепло-, водо- й електропостачання, а також зменшення викидів вуглецю згідно з розробленим Планом дій сталого енергетичного розвитку міста Дніпропетровська».

У нараді взяли участь представники постійних депутатських комісій, виконавчих органів та комунальних підприємств міської ради, фахівці районних у місті рад, представники проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», ВБО «Інститут місцевого розвитку», фінансових установ (ПАО КБ «ПриватБанк»; ДОБ «Укргазбанк»), громадських організацій (Громадянська мережа «ОПОРА» і «Наш Дім»), ОСББ та підприємств-носіїв технологій із підвищення енергоефективності, представники міст-партнерів: Луцька, Львова, Запоріжжя та Сум.

Представник КП «ДМЕСКО» ДМР доповів про діяльность підприємства в галузях енергообстежень та енергоаудитів.

Партнери програми підтримки ОСББ  міста Луцька поділилися досвідом залучення банківського фінансування на реалізацію енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках (депутат Луцької міської ради, голова ради голів ОСББ м.Луцьк Р.А.Бондарук; Голова правління Асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків «Лучани» Ю.В. Саботюк).

«Впровадження енергозберігаючих заходів, зокрема у житлових будинках, є актуальним питанням, оскільки значно підвищилися тарифи на житлово-комунальні послуги. На сьогодні розроблено проект програми з підвищення енергоефективності житла. Програма включає комплекс заходів. Необхідно враховувати, що кожен будинок – це окрема інженерна конструкція, яка потребує різних підходів у роботі. Наприклад, в одних будинках необхідно утеплити фасад з енергозберігаючими технологіями, в інших – замінити вікна, встановити прилади обліку енергоносіїв, реконструювати мережі або провести теплову ізоляцію труб опалення й гарячого водопостачання тощо», - зазначив начальник управління промисловості, підприємництва та енергозбереження департаменту Дніпропетровської міської ради Олег Семенко. За його словами, під кожен будинок, у якому проводитимуться роботи з енергоефективності, готуватиметься техніко-економічне обґрунтування (ТЕО). «Планується, що роботи фінансуватимуться з різних джерел, у тому числі коштом міського бюджету, приватних компаній, власників будинків тощо. Програма розповсюджуватиметься як на будинки, де є ОСББ, ЖСК так і на будинки комунальної власності», - додав начальник управління.

«На сьогодні проект цільової програми з підвищення енергоефективності у житлових будинках  проходить обговорення серед фахівців профільних служб міської ради, представників громадських організацій, ОСББ, ЖСК тощо. Після цього документ буде винесений для затвердження на сесії міської ради. Зазначена програма є складовою частиною  плану сталого енергетичного розвитку міста. Завдяки впровадженню енергоефективних заходів,  передбачених цим планом  до 2025 року передбачається на 12% знизити споживання енергоресурсів у місті», - додають у департаменті промисловості, підприємництва та інвестицій міської ради.

 

Громадянська мережа «ОПОРА»,

м.Дніпропетровськ,

Головченко Вадим,

тел.: 0678506592

 

 © ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org