Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » У Дніпропетровську існує підозра порушення законодавства: ОПОРА зафіксувала активність невідомої громадської ініціативи

У Дніпропетровську існує підозра порушення законодавства: ОПОРА зафіксувала активність невідомої громадської ініціативи

У Дніпропетровську існує підозра порушення законодавства: ОПОРА зафіксувала активність невідомої громадської ініціативи

Cпостерігачами Громадянської Мережі ОПОРА поруч з більш ніж 60% виборчих дільниць міста Дніпропетровськ зафіксована активна діяльність невідомої раніше громадської ініціативи "Голосуй!". Молоді люди у біло-червоних футболках та жилетках із назвою організації на виході із дільниці забирають у виборців розіслані напередодні цією організацією запрошення прийти на вибори.

Самі запрошення, в яких зазначені персональні дані виборців, із листівками були адресно надіслані виборцям напередодні разом із листівками.

ОПОРА взяла коментар у волентера цієї ініціативи Ярослава, який зазначив, що дії ініціативи не містять жодного агітаційного характеру. Суть діяльності "Голосуй!" полягає у винагороді виборців, які прийшли і проголосували на дільниці. В якості винагороди виборець може вибрати участь в одному з чисельних заходів, які зараз відбуваються в місті.

Список заходів можна переглянути на сайті http://viborfest.dp.ua/. Як приклад, один із заходів "Dnepr Food Fest", де за селфі на фоні дільничної виборчої комісії виборець отримає глінтвейн.

Альтернативою селфі для виборця є передача напередодні відісланого іменного запрошення волонтеру організації поряд із дільницею. Фестиваль відбувається на площі Героїв Майдану м. Дніпропетровськ, де сцена оформлена в стилістиці одного з кандидатів, а на рецепції працівники при видачі флаєрів спонукають голосувати виборців за одного з кандидатів.

Оскільки розіслані поштою запрошення містилися персональні дані виборця, номер виборчої дільниці, громадянська мережа ОПОРА вбачає в даних фактах порушення ч. 4 статті 188-39 КУпАП України недодержання встановленого законодавством про захист персональних даних порядку захисту персональних даних, що призвело до незаконного доступу до них або порушення прав суб’єкта персональних даних, - що тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від трьохсот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також активісти підозрюють, що діяльності даної ініціативи може бути формою прихованої агітації чи непрямого підкупу виборців.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org