Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » У Дніпропетровську стартувала безкоштовна «Школа кербуду»

У Дніпропетровську стартувала безкоштовна «Школа кербуду»

У Дніпропетровську стартувала безкоштовна «Школа кербуду»

21 липня у Дніпропетровську стартувала безкоштовна «Школа кербуду», організаторами якої стали члени Асоціації «Наш дім». Як інформаційні партнери на неї були запрошені місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко та експерт Юлія Лисенко.

Оскільки реформа ЖКГ вимагає радикальних змін у системі власництва житлового фонду, особливо після вступу у дію Закону України № 417-VIII, громадські активісти все частіше беруть на себе ініціативу просвітити народ з приводу законодавчих перетворень.

Перший урок для присутніх провела заступник голови Асоціації «Наш дім» Тамара Мірошниченко. Він пройшов у формі тренінгу зі жвавим обговоренням. Спеціаліст мотивувала городян до створення ОСББ, пояснюючи, що держава та місцева влада більше схильні допомагати об’єднанням відповідальних власників. До того ж, програми всеукраїнських та обласних бюджетів передбачають взаємодію з конкретними організаціями. Лектор ознайомила мешканців з етапами утворення ОСББ.

Місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко, в свою чергу, повідомив, що найнижчий рівень енергоефективності мають саме багатоповерхівки, а з огляду на теперішню економічну ситуацію і високі тарифи співмешканцям слід об’єднати свої зусилля для боротьби з холодом в оселі та з марнотрацтвом.

Представник ОПОРИ порекомендував громадянам стати учасниками всіх можливих програм співфінансування проектів з енергозбереження для житлових будинків, заручившись підтримкою депутатів їхніх округів. Він нагадав, що місцевим кошторисом передбачено встановлення лічильників у будинку за рахунок комунальних підприємств і цим варто скористатись.

По закінченню заходу активісти ОПОРИ роздали всім присутнім інформаційні плакати, брошури та буклети з порадами щодо енергозаощадження у побуті. Вадим Головченко наголосив: «Ефективним та відповідальним власником людина стає не одразу, це покроковий процес. Спочатку потурбувався про економію електроенергії на власному поверсі, замінивши лампи Ілліча на енергозберігаючі, потім – про під’їзд, встановивши датчики руху. Так і навантаження на енергоносії зменшиться, і економія очевидна. Потім гуртом взялись за ремонт покрівлі, утеплення стін, а тут вже і влада допомагає. Треба об’єднуватись і діяти».

Присутні зацікавилися почутою інформацією та обіцяли залучити до реорганізацій своїх співмешканців будинку.

 

За коментарями звертайтесь:

місцевий координатор житлово-комунальних програм

Громадянської мережі ОПОРА

Вадим Головченко

тел: +38 067 850 65 92

 © ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org