Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » У Дніпропетровську вибори перейшли в силове протистояння

У Дніпропетровську вибори перейшли в силове протистояння

У Дніпропетровську вибори перейшли в силове протистояння

У порушення вимог Закону України "Про місцеві вибори" досі не встановлені результати голосування на виборах Дніпропетровського міського голови. До роботи виборчих комісій активно підключилися народні депутати України від партій «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ», "Опозиційного блоку" та "Українського об'єднання патріотів – УКРОП", що негативно вплинуло на виборчий процес і призвело до силового протистояння.

30 жовтня Дніпропетровська міська виборча комісія розпочала прийом протоколів про підсумки голосування по виборах до міської ради та на посаду міського голови. Станом на 18 годину було прийнято протоколи від трьох районних ТВК. Найбільш проблемними були Бабушкінська і Ленінська районні у місті виборчі комісії. В Бабушкінській ТВК виявили розбіжності у протоколах про підрахунок голосів виборців на декількох дільницях, а Ленінська комісія створила юридичний казус, прийнявши постанову про визнання всіх місцевих виборів недійсними в межах однієї з дільниць, та ще і датувала таку постанову 30 вересня.

Ближче до півночі, коли спливав законний п'ятиденний термін встановлення результатів голосування події в Бабушкінській і Дніпропетровській міській ТВК стали розгортатися блискавично. В районній у місті ТВК члени комісії склали протокол про підсумки голосування і почали його підписувати. Натомість у міській виборчій комісії несподівано перейшли до розгляду подання про заміну голови Бабушкінської ТВК від партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ». З другого разу подання задовольнили і голова Дніпропетровської міської виборчої комісії в супроводі ще 5 членів комісії повезли відповідну постанову до районної ТВК.

Після приїзду членів міської ТВК у Бабушкінську районну у місті виборчу комісію виник конфлікт. Частина присутніх, переважно представників партії "Українське об'єднання патріотів – УКРОП" хотіли відвозити протокол до міської комісії, а представники "Опозиційного блоку" та «БЛОКу ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» вимагали спочатку дочекатися нову голову, якою призначили Коломієць Христину 1992 р.н.

Словесні баталії перейшли в силове протистояння. Міліція намагалася зробити коридор для членів Бабушкінської комісії, що мали транспортувати виборчу документацію. Одні народні депутати проштовхували їх на вихід з зали засідань, а інші – навпаки намагалися перешкодити транспортуванню. Врешті-решт члени комісії з протоколами виїхали через задній вихід у супроводі озброєних правоохоронців та численних прихильників.

Далі бурхливі події перемістилися на засідання Дніпропетровської міської виборчої комісії, куди завітали близько 10 народних депутатів, кандидат у мери Києва Генадій Корбан, уповноважені та довірені особи кандидатів, а в коридорі чекали десятки активістів, "журналістів спортивної статури" та правоохоронці.

У коментарі спостерігачу ОПОРИ народний депутат від «БЛОКу ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» і кандидат на посаду міського голови Максим Курячий виклав свою точку зору. "Я приїхав до Бабушкінської комісії щойно стало відомо про розходження у протоколах. Комісія відмовляється здійснювати перерахунок на спірних дільницях. Демократія у Дніпропетровську відкочується назад, а місто перетворюється в поле битви олігархічних груп", - зазначив Максим Курячий.

За словами його колеги Андрія Денисенка, який балотувався також від «БЛОКу ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ», а тепер є представником партії "Українське об'єднання патріотів – УКРОП" такий розвиток подій є цілеспрямованою провокацією, спрямованою на зрив другого туру виборів міського голови. "Зараз комісії підкинуті ліві протоколи [про голосування на дільницях – ОПОРА], робляться спроби дискредитації керівництва комісії. Вони розуміють, що Борис Філатов виграє у другому турі, тому роблять все для зриву і дискредитації", - додав Андрій Денисенко.

Під час чотиригодинних спроб розв'язати ситуацію з Бабушкінською ТВК представники політичних сил вдавалися до особистих образ, з'ясовували хто, кому і коли допомагав з бізнесом, представники міської комісії у своїх виступах переходили на "блатний" жаргон. Доходило до того, що кандидат на посаду Київського міського голови Геннадій Корбан відкрито тиснув на членів міської ТВК від партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» і змушував їх голосувати певним чином. Для тиску застосовувалися щотижневики, які Геннадій Корбан жбурляв у бік членів комісії. Лунали попередження "Ваше голосування завтра покажуть на 1+1". Дійшло навіть до дзвінків народному депутату Єгору Соболєву о другій годині ночі, з метою змусити представників «Об’єднання «САМОПОМІЧ» голосувати так, як хочеться іншим людям.

Народні депутати від "Опозиційного блоку", зокрема Дмитро Шпенов, вимагали від комісії провести перерахунок на дільницях, по яких знайдено розходження.

Голова комісії Людмила Сорокіна, яку, начебто, замінили, на засіданні заявила, що протоколи дільничних комісій, по яких знайдено розходження на користь партій "Відродження" і "Українське об'єднання патріотів – УКРОП", з'явилися невідомо звідки і вона їх раніше не бачила.

О 5:30 ранку Дніпропетровська міська виборча комісія розглянула скаргу «Об’єднання «САМОПОМІЧ» на дії Бабушкінської ТВК і постановила відправити протоколи комісії на уточнення.

За декілька годин стало відомо про арешт Геннадія Корбана в рамках спецоперації СБУ проти організованого злочинного угрупування. Спікери СБУ наголошують, що жодної політики в цьому немає. За інформацією СБУ в операції задіяні понад 500 їхніх співробітників. На вулицях Дніпропетровська вперше за півтора роки з'явилися бронеавтомобілі "Козак".© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org