Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » У Дніпропетровську журналістів не пускали на збори "Опозиційного блоку"

У Дніпропетровську журналістів не пускали на збори "Опозиційного блоку"

У Дніпропетровську журналістів не пускали на збори

"І покажем, що ми, браття, козацького роду". Останні рядки Державного Гімну України – це все, що змогли почути журналісти на партійних зборах Дніпропетровської міської організації "Опозиційного блоку".

22 вересня перед початком офіційного заходу в готелі "Парк-Отель" різні представники партії "Опозиційний блок", в т.ч. і прес-секретар обласного осередку Тетяна Старовойтова, відмовили журналістам бути присутніми на партійних зборах з висування кандидатів у депутати Дніпропетровської міської ради та міського голови. Зі словами останньої надії на виконання Закону України "Про місцеві вибори" журналісти звернулися до Олександра Вілкула, який порадився з делегатами зборів і оголосив їх закритими для ЗМІ. Пообіцявши підхід до преси після закінчення заходу. На тому охорона попросила журналістів залишити приміщення.

Через порушення п.4 ст.13 та п.5 ст.37 Закону України "Про місцеві вибори" та перешкоджання професійній діяльності журналіста спостерігач ОПОРИ викликав патрульну службу 102.

Лише у присутності міліціонера представники партії пояснили, що акредитація на захід закінчилися попереднього дня, а запрошення на нього вони надсилали до комунальних газет "Наше місто" та "Зоря". Водночас партійці не змогли надати порядок акредитації, як того вимагає закон.

Після тривалої розмови перед входом до будівлі журналістам дозволили піднятися до зали зборів, щоб ознайомитися з порядком акредитації. Але замість того неочікувано дозволили зайти на самі збори. Там якраз лунали останні рядки гімну і делегати почали розходитися.

Після закінчення заходу очільники місцевого "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул та Світлана Єпіфанцева люб'язно погодилися відповісти на питання журналістів. Лише у такий спосіб вдалося дізнатися, що на зборах був 101 делегат. Всі вони одноголосно підтримали список кандидатів на виборах до міської ради, перше місце в якому обійняв Олександр Вілкул. І також одноголосно було підтримано кандидатуру О.Вілкула на посаду міського голови Дніпропетровська.

На запитання ОПОРИ як кандидат в мери ставиться до повідомлень про можливі провокації за участі "спортивних молодиків" в день виборів Олександр Вілкул відповів: "Конкурентам бруд не допоможе. Ми сильні".

За словами представників "Опозиційного блоку" саме через попередження від власної служби безпеки про можливі наміри зірвати проведення зборів і було обмежено присутність журналістів.

Днем раніше спостерігача ОПОРИ також не пропускали на партійні збори "Опозиційного блоку" в Запоріжжі.

Закон України "Про місцеві вибори":

Пункт 4 статті 13: "Усі засоби масової інформації незалежно від форми власності зобов’язані справедливо, збалансовано та неупереджено висвітлювати хід підготовки і проведення місцевих виборів у новинах, інформаційних випусках, ток-шоу, дискусійних та інших програмах. Їх представникам гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов’язані з місцевими виборами".

Пункт 5 статті 37: "Про дату, час і місце проведення зборів (конференції) з метою висування кандидатів місцева організація партії повідомляє також засоби масової інформації. Порядок акредитації представників засобів масової інформації на таких зборах (конференції) визначає організатор заходу".

Пункт 1 статті 171 Кримінального кодексу України: "Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років".

 © ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org