Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » У Кривому розі ПАРТІЯ РЕГІОНІВ вихваляється підкупом виборців

У Кривому розі ПАРТІЯ РЕГІОНІВ вихваляється підкупом виборців

У черговому номері газети "ПУЛЬС" №19(200) від 09.05.2012 на сторінці 11 невеличкою заміткою йдеться про роздачу продуктових наборів в криворізькій міській лікарні №3 В'ячеславом Задорожним.

роздачу продуктових наборів в криворізькій міській лікарні №3

Пропартійна газета не тільки не соромиться друкувати «прямою мовою» про роздачу продуктових наборів – а навіть намагається робити з цього піар В'ячеславу Задорожному.

Аналізуючи ситуацію в Дніпропетровському регіоні можна зробити висновки, що підкуп виборців продуктовими наборами набирає обертів.

В'ячеслав Задорожний - член партії регіонів, перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації.

Газета «ПУЛЬС», раніше мала назву «ПУЛЬС РЕГІОНУ» та була створена для інформаційної підтримки ПАРТІЇ РЕГІОНІВ у м. Кривий Ріг та регіоні. Зараз у реквізитах газети значиться засновник БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МАЙБУТНЄ КРИВБАСУ». Але за зміною назви та реквізитів не змінився штат працівників ні адреса редакції.

23 квітня 2012 року Центральна виборча комісія постановою № 76 зробила офіційне роз’яснення ч. 13 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» щодо заборони надання виборцям, закладам, установам, організаціям, а також виборчим комісіям та їх членам товарів під час проведення виборів народних депутатів України. 

ЦВК звернула увагу суб’єктів та інших учасників виборчого процесу з виборів народних депутатів України на те, що забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки мінімального розміру заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. 

ЦВК роз’яснило, що така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям, а також виборчим комісіям та їх членам коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну політичну партію чи кандидата у народні депутати України або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців. 

Особи, винні в порушенні законодавства про вибори народних депутатів України, притягаються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом. Наприклад, кримінальна відповідальність за підкуп виборців, звісно, здійснений тільки після офіційного початку виборчого процесу, який розпочинається за 90 днів до дня голосування, передбачена частиною 1 статті 157 Кримінального кодексу України. 

Підкуп виборців є злочином, що посягає на виборчі права і свободи людини і громадянина з метою – перешкодити громадянину вільно здійснити дії, спрямовані на реалізацію належного йому виборчого права. 

Суб’єктом злочину виступає будь-яка фізична осудна особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, а не лише самі кандидати або партії, які висунули кандидатів у депутати, та офіційні спостерігачі та члени виборчих комісій від них.

Таким чином, отримання виборцем одноразового хабара з елементами партійної символіки (без конкретних прізвищ або відомостей кандидатів у депутати) у вигляді чи продуктових наборів, чи інших товарів вартістю до 31 гривні з копійками не вважається підкупом виборців.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org