Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » У спробі фальсифікації криміналу не побачили

У спробі фальсифікації криміналу не побачили

У спробі фальсифікації криміналу не побачили

Газета Дніпропетровської обласної ради «Зоря» опублікувала замітку про спробу фальсифікації виборів шляхом підкупу виборців та інших порушень з боку кандидата від «Батьківщини» Вадима Шебанова.

«Зоря» пише, що на чотирьох виборчих дільницях округу, де відбувались проміжні вибори до Дніпропетровської міської ради, «було виявлено значну кількість бюлетенів з декількома відмітками, які в порушення чинного законодавства були пораховані на користь опозиційного кандидата». Виявивши факт порушення, міськвиборчком перерахував бюлетені на зазначених дільницях. Крім того, у повідомленні обласної газети йдеться про фіксування офіційними спостерігачами випадків підкупу виборців.

В результаті повторного підрахунку голосів Вадим Шебанов втратив лідерство і поступився 37 голосами Василеві Клоченку (Партія регіонів). Всього ж Клоченко набрав 1931 голос.Опора зателефонувала до голови прес-служби Дніпропетровської обласної організації Партії регіонів Тетяни Старовойтової із запитанням, чи було відкрито кримінальне провадження за фактом фальсифікації виборів. На це питання пані Тетяна не змогла дати відповідь, а порадила звернутися до прокуратури. Вадим Шебанов стосовно своєї причетності до фальсифікації пояснив Опорі, що він сам просив опонентів притягти його до кримінальної відповідальності за фактом фальсифікації, але Партія регіонів цього чомусь не зробила.

Шебанов розповів також, що інформація про підкуп виборців пролунала від спостерігача Дмитра Іванова. Іванов заявив, що до нього підходили невідомі особи і запитували, де можна отримати по 100 грн. за Шебанова. Цей самий спостерігач був також фігурантом скандалу з актом про порушення в процесі підрахунку голосів. Річ у тім, пояснив Шебанов, що акт про порушення складено після 01:00 години 04 березня, коли підрахунок бюлетенів уже відбувся, і регіонали зрозуміли, що програють опозиціонеру 97 голосів. Крім того, були ексцеси й поза дільницями: в результаті побиття за відмову оббрехати Шебанова в організації підкупу, в лікарні опинились двоє агітаторів опозиціонера.

Шебанов звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з вимогою відмінити рішення міськвиборчкому про перерахунок голосів, і отримав відмову. Апеляція на це рішення суду також закінчилася відмовою.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org