Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » В Дніпропетровську відбулось чергове засідання Громадської ради.

В Дніпропетровську відбулось чергове засідання Громадської ради.

В Дніпропетровську відбулось чергове засідання Громадської ради.

18 червня о 16.00 відбулося чергове засідання  Громадської Ради при Дніпропетровському виконавчому комітеті Дніпропетровської міської ради. На порядку денному першим питанням для  обговорення став  Закон України №1565 «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку». Для розгляду якого були запрошені, виконуючий обов’язки  заступника міського голови, директора департаменту комунального господарства та капітального будівництва Дніпропетровської міської ради Ігор Анатолійович Дядічко та  начальник управління ЖКГ міста Михайло Олександрович Лисенко.

«Новий закон, наразі вивчається юристами департаменту. До Кабінету Міністрів України для уточнення моментів з подовження фінансування виконання робіт у багатоквартирних будинках ми вже направили листи. Але обґрунтованої  інформації в питанні, якою буде стратегія розвитку реформування ЖКГ зараз я надати не можу. Тому пропоную зустрітись через тиждень, коли сам отримаю відповіді і буду готовий  до обговорення»,- заявив Ігор Дядічко.

Далі говорив Михайло Лисенко. Після  його виступу присутні висловлювали своє невдоволення тим, що раніше вони були на балансі міста і в будівлях здійснювався капітальний ремонт. А тепер, згідно нового Закону, кошти для мешканців багатоквартирних будинків  на це виділятись не будуть. До їх обурення приєднались і пільговики.

Одним їз запрошених на громадські слухання був координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко. Він пояснив, що  мешканці багатоповерхівок нічим не відрізняються від людей, які проживають у приватному секторі, а між тим останні самостійно здійснюють ремонт будівлі, прибирання території, забезпечення освітленням і місто їм нічим не допомагає, в кращому випадку якоюсь «соціалкою». «Жителі багатоквартирних будинків нарешті отримали право вільно обирати хто буде обслуговувати їх житлові приміщення, чи взагалі обходитись  без участі підприємств, і заощаджувати на цьому кошти. А з приводу капремонтів, то згадайте скільки років ви чекали на їх проведення і чи були вони здійснені в повному обсязі та й з якою якістю. А тут така можливість, використовуючи народну мудрість «Гуртом легше й батька бити» спільними зусиллями співвласників здійснити модернізацію власного будинку» - підкреслює представник ОПОРИ.

Дискусія присутніх перетворювалась на базарні балачки, тому було вирішено підготувати конкретні зауваження і пропозиції та обговорити їх разом з юристами міськради і паном Дядічко під час наступного зібрання.

Ще одним не менш важливим питанням, яке піднімалось  на засідання було  енергоефективність та енергозбереження в житлово-комунальному господарстві. Оскільки вони безпосередньо переплітались із Законом №1565, то по закінченню  виступу члена правління асоціації  «Наш дом» Тамари Мірошниченко, експерт ОПОРИ запропонував Громадській раді із залученням фахівців доопрацювати  програму реформування, в якій буде передбачено стимулювання створення ОСББ. «Найнижчий рівень енергоефективності, як відомо, мають багатоквартирні будинки, тому наше завдання сприяти їх термомодернізації через створення якісно діючих ОСББ. Я пропоную залучати кошти, що надходять через управління ЖКГ на капремонти  для часткової фінансової підтримки будинків. А також в найближчий час провести інформаційну кампанію для обізнаності населення  з приводу нового Закону №1565» - наголосив Вадим Петрович.   

По закінченню засідання було прийнято рішення підготувати пропозиції до міської програми, перенаправити їх на комісію ЖКГ і чекати затвердження реформування під час найближчої сесії депутатів міської ради. 

 © ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org