Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » В Дніпропетровську відкрито перше кримінальне провадження за перешкоджання роботі журналіста

В Дніпропетровську відкрито перше кримінальне провадження за перешкоджання роботі журналіста

В Дніпропетровську відкрито перше кримінальне провадження за перешкоджання роботі журналіста

ОПОРА домоглася відкриття кримінальної справи за фактом пограбування бойовиками спостерігача в приміщенні Дніпропетровської міської виборчої комісії та фальсифікації головою цієї ж комісії протоколу голосування за фактом видалення журналіста із зали засідань.

Нагадуємо, що 26 вересня, під час реєстрації кандидата на посаду голови м. Дніпропетровська О. Вілкула, спостерігача ОПОРИ виштовхали з приміщення Міської виборчої комісії та пограбували невідомі бойовики «Січеславу». Того ж дня було повідомлено правоохоронні органи. Спостерігач ОПОРИ викликав оперативну групу і особисто повідомив начальника обласної міліції генерала І. Репешка, який пообіцяв тримати розслідування під контролем. Оперативники одразу взяли пояснення, та склали протоколи. 27 вересня на мапі порушень МВС з’явилося повідомлення, що спостерігач намагався зірвати засідання, і жодної згадки про те, що порушення відбулося проти самого спостерігача.

27 вересня, передбачаючи подальшу бездіяльність міліції, потерпілий спостерігач заявив про злочини в дніпропетровську прокуратуру і попросив у заяві доручити розслідування Службі безпеки України.

Протягом тижня після вищезазначених подій, міліція злочини не розслідувала. Спостерігач ОПОРИ щоденно відвідував установу, та отримував лише ствердження про те, що фальсифікація протоколу це лише особливості роботи комісії, а пограбування спостерігача бойовиками взагалі не було, оскільки відбувалося без корисливого умислу.

08 жовтня на електронну адресу спостерігача надійшла відповідь від Служби безпеки України, що злочини вже розслідує міліція.

9 жовтня під час чергового візиту до Кіровського районного відділу Дніпропетровського міського управління міліції, спостерігачеві ОПОРИ стало відомо, що відомості про злочин проти нього, після двотижневої бездіяльності правоохоронців, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Про це повідомили в усній формі і чомусь із запізненням в один день, адже витяг, який дозволили сфотографувати датований 8 жовтня. Слід зазначити, що 8 жовтня представник ОПОРИ навідувався до районного відділу, але проінформований не був.

Як раніше повідомляла ОПОРА отримати протокол засідання з якого було видалено спостерігача вдалось тільки 8 жовтня. Саме в цей день стало відомо про підробку документів та одразу повідомлено в міліцію.

Інформація стосовно розгляду заяви про фальсифікацію протоколу поки відсутня.

ОПОРА й надалі стежитиме за ходом кримінального провадження та інформуватиме громадськість.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org