В Дніпропетровську впроваджують енергоефективність у медичних установах.
В місті Дніпропетровськ німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ розширено мережу комунальних закладів для допомоги по впровадженню системи « Енергомоніторингу». Про це стало відомо 14 травня під час виїзної наради в Дніпропетровський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії, який є одним з найбільш енергоємних серед медичних установ регіону.
Під час зустрічі експерти GIZ надали консультаційну підтримку щодо заходів, які дозволять підвищити енергоефективність будівель центру.
Голови Дніпропетровської обласної ради Євген Удод наголосив, що до енергозбереження слід підходити комплексно. Облрада спільно з міжнародними партнерами впровадила кілька проектів, які вже принесли конкретні результати. Один з них - система енергомоніторінга. Завдяки його впровадженню, протягом нинішнього опалювального сезону економія на енергоносіях склала 14 мільйонів гривень, а викиди CO2 знизилися на 8 тисяч тонн. Успішний досвід поширять і в інших комунальних закладах регіону. «При цьому ми хочемо не лише економити бюджетні кошти, а й навчити людей правильно ставитися до використання енергоресурсів», - підкреслив Євген Удод.
Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що в Дніпропетровській області три міста (Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Павлоград) стали партнерами проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» беруть зобов’язання зменшити викиди СО2 в своїх містах.