Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » В тестуванні з української мови та літератури взяли участь чверть мільйона абітурієнтів

В тестуванні з української мови та літератури взяли участь чверть мільйона абітурієнтів

В тестуванні з української мови та літератури взяли участь чверть мільйона абітурієнтів

2 та 3 червня відбулося найбільш масштабне зовнішнє незалежне оцінювання знань абітурієнтів з української мови та літератури. Всього на пункти тестування з’явився 223 161 учасник, середня явка за два дні становить – 88,98%. Кількість учасників тестування порівняно з минулорічним скоротилася на 200 000 осіб, що пов’язано як з малою кількістю випускників, так і визнанням сертифікатів ЗНО 2008-2010 років. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА відзначають належний рівень організації тестування на місцях та переважно злагоджену роботу персоналу пунктів тестування. Активісти працювали на 75% пунктів, які були визначені відповідно до вибірки, у 12 регіонах України.

Перші підсумки спостереження 

  • Спостерігачі не зафіксували жодного факту порушення цілісності пакету з тестовими зошитами напередодні зовнішнього незалежного оцінювання. Це означає, що доступу до змісту тестових зошитів до початку тестування персонал пунктів тетсування не мав.
  • Запізнення до початку тестування з боку абітурієнті вбуло зафіксовано у 16% пунктів, що унеможливило їх участь у зовнішньому незалежному оцінюванні;
  • У 12% пунктів тестування персонал та інструктори вільно користувалися мобільними телефонами під час ЗНО, що є порушенням процедур, яке може призвести до витоку інформації про зміст завдань. Виняткове право на користування телефоном під час тестування має уповноважена особа УЦОЯО та відповідальний за пункт;
  • Спостерігачі у Рівненській, Івано-Франківській, Львівській та Вінницькій області зафіксували непоодинокі випадки відсутності сертифікатів у абітурієнтів. Втім, якщо у вище названих регіонах абітурієнтів було покарано відповідно процедур – вони не були допущенні до складання ЗНО, то в місті Черкаси (ЗОШ №31) зафіксовано поблажливе ставлення до тих, хто не мав при собі обов’язкового документу. Цей факт свідчить про вибіркове застосування принципів рівності та процедурних вимог тестування.

ІНЦИДЕНТИ

Порушення процедури було зафіксовано у Кузнецівській ЗОШ №1 (м. Рівне). Чергові пункту тестування у визначений час не спромоглися вчасно розпочати допуск абітурієнтів до  приміщення школи. Тож їм довелося це робити в останні хвилини перед початком тестування без перевірки документів. Уповноважена особа, присутній на цьому пункті тестування, не дав можливості спостерігачам виконати їхню законну вимогу та занести цю інформацію до протоколу. Рівненське представництво підготувало звернення на і’мя директора УЦОЯО щодо перешкоджання роботі спостерігачів.

До пункту тестування, що розташувався у приміщенні Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій (м. Мелітополь), частина абітурієнті не змогла потрапити вчасно. Причиною запізнення стала масштабна перевірка ДАІ місцевих перевізників. Більшість маршрутних таксі у місті працюють нелегально, тому вони не виїхали за графіком на роботу, а учасники тестування, що не були готові до таких форс-мажорів не змогли з’явитися на пункт тестування у визначений час. Втім, для тих абітурієнтів, що запізнилися на 5 чи 10 хвилин було зроблено виняток та вони взяли участь у зовнішньому незалежному оцінюванні.

У Миколаївській ЗОШ № 50, черговий не хотів допускати громадських спостерігачів до приміщення пункту тестування. Він вимагав невідомий документ під назвою: «направление». Хоча проблему було вирішено на користь спостерігача, прикро, що поодинокі організатори тестування досі не достатньо обізнані у процедурах.

У пунктах тестування в м. Вінниця охоронці вже не перший рік використовують металошукачі, про що заздалегідь відомо абітурієнтам. Кожного, хто виходить з аудиторій перевіряють на наявність мобільних телефонів та інших технічних пристроїв. Це досить позитивно впливає на дисципліну.

У ЗОШ № 4 м. Коломия абітурієнти, що завершили достроково роботу над завданнями мали при собі мобільні телефони та вільно ними користувалися у приміщенні пункту тестування. У аудиторії №19 цим зловживала і інструктор, у якої двічі дзвонив телефон (о 12:15 та 12:57). Вона виходила з аудиторії, щоб відповісти на дзвінок. Неодноразово до аудиторій, де спостерігали активісти ОПОРИ, доносились звуки рінгтонів і з коридорів.

В Івано-Франківську (ЗОШ № 21) на пункт тестування з невідомих причин не з’явилися  7 інструкторів. Втім, заміна була знайдена оперативно і це жодним чином не вплинуло на перебіг тестування.



© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org