Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Відкрите звернення ОПОРИ до партії «Блок Петра Порошенка» та ЦВК щодо висування кандидата

Відкрите звернення ОПОРИ до партії «Блок Петра Порошенка» та ЦВК щодо висування кандидата

Відкрите звернення ОПОРИ до партії «Блок Петра Порошенка» та ЦВК щодо висування кандидата

Відкрите звернення ОПОРИ до суб’єкта-виборчого процесу, політичної партії «Блок Петра Порошенка» та Центральної виборчої комісії України щодо процесу висування та реєстрації кандидата в народні депутати України в ОВО №200 Віталія Чудновського

14 вересня у м. Києві відбувся десятий позачерговий  з’їзд політичної партії «Блок Петра Порошенка» із висування кандидатів у депутати у загальнодержавному та одномандатних округах. З’їзді цієї політичної сили забезпечувався телетрансляцією та був відкритим для представників ЗМІ. Вільний доступ на з’їзд партії «Блок Петра Порошенка» журналістів, у тому представників друкованого видання ОПОРИ, дозволив фіксувати перелік кандидатів у депутати, які обговорювалися та були підтримані  делегатами з’їзду.

Закон України «Про вибори народних депутатів України» встановлює, що висування кандидатів від політичної партії в одномандатних округах здійснюється партією на з’їзді (зборах, конференції) у порядку, встановленому статутом партії[1].

За даними ОПОРИ та повідомленнями ЗМІ, на з’їзді цієї політичної сили не обговорювалося питання про висування кандидатури Віталія Чудновського у  ОВО №200.  Також відсутні публічні дані про винесення кандидатури Чудновського на розгляд делегатів з’їзду шляхом відповідного голосування.

Постановою ЦВК №1299 від 27.09.2014 р.[2]  Віталія Чудновського зареєстровано кандидатом в народні депутати України у ОВО №200, висунутим політичною партією «Блок Петра Порошенка».  У той же час, однією із умов  реєстрації кандидата у депутати в одномандатному окрузі, висунутого партією, є отримання ЦВК рішення вищого керівного органу партії, прийнятого відповідно до її статуту, яке повинно містити відомості про особу, яка висувається кандидатом. Таким чином, існують публічні підстави для висновку, що Чудновський був включений до рішення керівного органу партії, поданого до ЦВК, без проходження процедури висування партійним з’їздом.

У зв’язку із вище наведеними обставинами, ОПОРА пропонує:

Суб’єкту виборчого процесу, політичній партії «Блок Петра Порошенка»:

  • Надати широкій громадськості дані щодо обговорення кандидатури Віталія Чудновського на з’їзді , наявності результативного рішення делегатів з’їзду з цього питання (за наявності);
  • Проінформувати  широку громадськість про підстави включення Віталія Чудновського до  рішення вищого керівного органу партії, поданого ЦВК для реєстрації кандидатів у одномандатних виборчих округах.

Центральній виборчій комісії:

  • Проінформувати громадськість  та ЗМІ про обставини розгляду Комісією заяви партії «Блок Петра Порошенка» та  інших документів щодо реєстрації кандидата у народні депутати України у ОВО № 200 Віталія Чудновського;
  • У межах Закону України «Про Центральну виборчу комісію», «Про вибори народних депутатів України» роз’яснити політичній партії «Блок Петра Порошенка», іншим суб’єктам виборчого процесу правові наслідки порушення  порядку висування кандидатів, якщо таке буде встановлено.

ОПОРА відзначає, що  Закон України «Про вибори народних депутатів України» не містить деталізації порядку  висування кандидатів, достатньої для забезпечення повноцінного обговорення  кандидатів делегатами партійних з’їздів,  реального впливу членів регіональних та місцевих осередків партій на прийняття остаточних рішень. У той же час,  віднесення конкретних процедур проведення з’їздів до  регулювання з боку партій ускладнює громадський контроль за процесом висування кандидатів в народні депутати України.


[1]Частина перша статті 53 Закону України «Про вибори народних депутатів України»

[2]http://www.cvk.gov.ua/pls/acts/ShowCard?id=38921&what=0© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org