Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Відповідальний за пункт тестування замість оперативного реагування на зауваження звинуватив громадського спостерігача в порушенні процедури спостереження.

Відповідальний за пункт тестування замість оперативного реагування на зауваження звинуватив громадського спостерігача в порушенні процедури спостереження.

Відповідальний за пункт тестування замість оперативного реагування на зауваження звинуватив громадського спостерігача в порушенні процедури спостереження.

Відповідальний за пункт тестування замість оперативного реагування на зауваження звинуватив громадського спостерігача в порушенні процедури спостереження. Відповідальний за пункт тестування замість оперативного реагування на зауваження звинуватив громадського спостерігача в порушенні процедури спостереження.

Порушення, на думку відповідального, полягало в тому, що громадський спостерігач вийшов з аудиторії, де абітурієнти писали тест, до закінчення написання  відповідей останнім абітурієнтом. Конфліктна ситуація виникла в Кривому Розі на пункті тестування, розташованому в приміщенні Криворізького економічного інституту ДВНЗ Криворізький національний університет.

Прибувши 15.06.13 на пункт, спостерігач ОПОРИ зафіксував ряд порушень Регламенту роботи пункту тестування:

  • Допуск абітурієнтів на пункт тестування розпочався раніше, ніж за 45 хвилин до початку зовнішнього оцінювання і проходив без перевірки жодних документів;
  • Не опломбовані аварійні виходи з пункту тестування та внутрішні приміщення, що не використовуються;
  • Чергові не розмістили Алфавітний список абітурієнтів у зручному для вільного огляду місці при вході до пункту тестування;
  • Інструктори з аудиторій №4 і №12 під час тестування без дозволу відповідального за пункт тестування виходили і заходили до своїх аудиторій;
  • Чергові не супроводжували абітурієнтів до виходу з пункту тестування.

Повідомивши уповноважену особу від УЦОЯО на цьому пункті, спостерігач отримав відповідь, що тестування тут проходить вже шостий рік підряд, і, якби мали місце якісь значні порушення, їх було б усунуто. На думку відповідальної особи названі зауваження на цьому пункті – це вже традиція, і через них не варто хвилюватися.

Не знайшовши підтримки в уповноваженої особи, громадський спостерігач звернувся до відповідального за пункт тестування. Вислухавши, відповідальний назвав порушення незначними, і такими, що не впливають на результат тестування. Більш того, обурившись на спостерігача за його зауваження, відповідальний заявив, що спостерігач сам порушив процедуру спостереження, коли вийшов з аудиторії, де проходило тестування до коридору, що спричинило виявлення спостерігачем названих вище порушень. Також відповідальний відмовився усувати порушення, оскільки, за його словами, комісія з УЦОЯО, котра приїздила з перевіркою напередодні цьогорічної кампанії ЗНО, ніяких порушень не виявила.

Можливо, в якійсь мірі можна було б погодитися з відповідальним в частині, що порушення є незначними, і не впливають на результат тестування, якби на цьому пункті не постраждали абітурієнти. Річ у тім, що один з абітурієнтів, котрий переплутав адреси пунктів тестування і прибув не на свій пункт, не зміг вчасно виявити відсутність свого прізвища в Алфавітному списку через перешкоджання з боку персоналу вільного доступу до списку. Абітурієнт був змушений дочекатися своєї черги на прохід до аудиторій, аж поки чергові не виявили що той сплутав пункти. Відстань до потрібного пункту, котрий міститься на мікрорайоні Зарічний – 20 кілометрів, і жодне таксі (на пошуки якого теж потрібен час) не подолає таку відстань за 10 хвилин (саме такий час лишався до закриття пунктів для абітурієнтів) міськими дорогами. Двоє інших абітурієнтів під час написання тестів тримали при собі мобільні телефони, за що були вилучені з пункту тестування. І хто тепер може стверджувати, що це не персонал пункту своїм зневажливим ставленням до вимог Регламенту і рекомендацій УЦОЯО та громадських спостерігачів показав поганий приклад ігнорування Правил абітурієнтам?

Представництво Громадянської мережі «ОПОРА» в Дніпропетровській області просить Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти додатково звернути увагу на дотримання персоналу криворізьких пунктів тестування своїх обов’язків і в подальшому не нехтувати вимогами нормативних документів при проведенні зовнішнього оцінювання.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org