Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Вибори Президента: сьогодні українці голосують

Вибори Президента: сьогодні українці голосують

Вибори Президента: сьогодні українці голосують

Сьогодні, 25 травня 2014 року, відбудуться позачергові вибори Президента України. У голосуванні зможуть взяти участь більш як 34 мільйони українців, що досягли 18-річного віку та мають право голосу.  Відзначимо, що понад 474 тис. українців внесено до списків виборців для голосування в єдиному закордонному виборчому окрузі, а саме голосування поза межами України відбудеться у 75 країнах світу на 114 виборчих дільницях.

Голосування має  відбутися у 213 територіальних виборчих округах (по всій території України, окрім тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополя) та єдиному закордонному виборчому окрузі. Разом з тим, через дії терористичних груп та невідомих озброєних осіб значною мірою ускладнена або ж повністю заблокована робота окремих окружних виборчих комісій у Луганській області (тут вибори відбудуться лише у окрузі №114 з центром у Біловодську та окрузі №115 з центром у Сватово) та Донецькій області (станом на 24 травня працювали лише 9 із 22 ОВК, роботу інших було заблоковано терористичними групами).

Варто відзначити, що о 07:15 розпочинається підготовче засідання дільничних виборчих комісій. А самеголосування на дільницях відбувається з 08:00 до 20:00. Нагадаємо, що виборче законодавство забороняє включення виборців до списків у день виборів. У день голосування 25 травня 2014 р. жодні зміни, крім виправлення неточностей і технічних описок, до списку виборців виборча комісія не матиме права вносити, в тому числі й за рішенням суду.

Цього року очікується, що явка виборців буде досить високою. Нагадаємо, що під час першого туру виборів Президента України 2010 р. явка склала 66,76%, а під час другого - 69,15%.

Центральна виборча комісія на своєму засіданні упродовж десяти днів, але не пізніше ніж на третій день з дня отримання всіх протоколів окружних виборчих комісій про підсумки голосування в межах відповідних територіальних виборчих округів на підставі цих протоколів, у тому числі з поміткою "Уточнений", та протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки голосування в межах закордонного виборчого округу встановлює результати виборів Президента України, про що складає протокол. Центральна виборча комісія зобов’язана встановити результати виборів Президента України незалежно від кількості виборчих дільниць/виборчих округів, на яких/в межах яких голосування не було організоване і проведене. Законодавством передбачено, що у випадку неможливості встановлення результатів виборів або визнання їх недійсними на окремих дільницях чи навіть виборчих округах, все одно загалом вибори будуть вважатися такими, що відбулися.

Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. Для того, щоб з мінімальною статистичною похибкою оцінити якість виборчого процесу та максимально точно спрогнозувати результати виборів, ОПОРА буде застосовувати швидкий статистичний підрахунок голосів (ШСПГ), який здійснюватимуть 3000 активістів ОПОРИ у день голосування. Методика ШСПГ передбачає стаціонарне спостереження за процесом голосування та підрахунком голосів на виборчих дільницях, вибраних шляхом випадкової статистичної вибірки. 26 травня, у післядень голосування, об 11:30 в інформаційному агентстві «УНІАН» ОПОРА оприлюднить результати свого паралельного підрахунку голосів.

Відзначимо, що інформацію про зафіксовані порушення під час виборчої кампанії, зокрема, і в день голосування, ОПОРА оприлюднює в режимі реального часу на Мапі порушень:http://map.oporaua.org/© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org