Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Висновки громадського спостереження щодо перебігу дня повторного голосування з виборів міського голови

Висновки громадського спостереження щодо перебігу дня повторного голосування з виборів міського голови

Висновки громадського спостереження щодо перебігу дня повторного голосування з виборів міського голови

Відносно спокійний день виборів, швидкий підрахунок голосів, явка у 45%, - 16 листопада, на прес-конференції у інформаційному агентстві «Днепр Пост», представники Громадянської мережі ОПОРА розповіли представникам ЗМІ про перебіг голосування та оприлюднили результатами паралельного підрахунку голосів.

Остання дільнична комісія у Дніпропетровську закінчила підрахунок голосів близько 5 години ранку. Результати паралельного підрахунку голосів, за даними спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА, які працювали на 100% виборчих дільниць у місті, засвідчують наступний результат повторного голосування 15 листопада:

1) Борис Філатов - 53,76% (184724 - голоси в абсолютних числах);

2) Олександр Вілкул - 46,24% (158897 - голоси в абсолютних числах)

За словами представників ОПОРИ, похибка у даних відсутня, адже вони отримані дані первинних протоколів усіх 429 дільниць міста, на яких спостерігачами відслідковувалося дотримання виборчих процедур протягом ранкового засідання, дня голосування, обраховувався паралельний підрахунок явки, фіксувалися порушення та здійснювався контроль над процесом підрахунку голосів.

«Вибори у другому турі, на відміну від першого, відбулись з меншими порушеннями. Це говорить про позитивні зміни, які відбуваються. Голосування було технологічно легшим. Оскільки виборці отримували лише по одному бюлетеню, черг на дільницях практично вдалось уникнути. Кричущих випадків порушень, які б могли суттєво вплинути на результати голосування, не виявлено. Але було багато процедурних моментів та технічних помилок, які пов’язані з відсутністю досвіду участі у виборах членів деяких дільничних комісій. Наші підготовлені спостерігачі допомагали вирішити ці питання відповідно до норм виборчого законодавства» - відзначив довготерміновий спостерігач ОПОРИ Вадим Головченко. Найбільш поширені порушення, які траплялись на виборчих дільницях у Дніпропетровську, - фотографування бюлетенів. Однак у порівнянні з минулим туром, їх було менше.

На 12 годину дня були підраховані голоси на всіх дільничних виборчих комісіях та на деяких районних у місті ТВК. Першою комісією, яка здала свій протокол про підсумки голосування о 9:30 ранку, була Жовтнева ТВК. Наступними були Ленінський, Бабушкінський, АНД та Кіровський  райони.

На початку процесу підрахунку голосів деякі проблеми виникли через наявність двох печаток у міській виборчій комісії та заміни у складі, що викликало низку непорозумінь. ТВК зранку змогли оперативно прийняти документацію, скласти свої протоколи про результати голосування та здати до міської виборчої комісії.

Розповіли представники ОПОРИ і про взаємодію з правоохоронними органами: «На цих виборах ми дуже активно взаємодіяли з правоохоронцями, і це дало свої позитивні результаті, зокрема, біля дільниць не було підозрілих, так званих «журналістів спортивної зовнішності». Поліція активно реагувала, коли їх викликали на випадки фотографування бюлетенів. Тому хотілось, щоб позитивний досвід на цих виборах був використаний і надалі. Звичайно є, що вдосконалювати, але якщо у нас кожні вибори будуть проходити наступним чином: усі дільниці спокійно закрились о восьмій годині, швидко підрахували голоси, без проблем районі ТВК доставили документацію до міської комісії. А міська комісія затвердить протокол про результати голосування – це буде майже ідеальна ситуація», - констатував довготерміновий спостерігач ОПОРИ Денис Давидов.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org