Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Втрачені бюлетені, махінації з голосуванням за місцем перебування та винесення бюлетенів з дільниць у м. Марганець

Втрачені бюлетені, махінації з голосуванням за місцем перебування та винесення бюлетенів з дільниць у м. Марганець

Втрачені бюлетені, махінації з голосуванням за місцем перебування та винесення бюлетенів з дільниць у м. Марганець

Партія «Відродження» повідомила спостерігачам ОПОРИ про чисельні порушення на виборчих дільницях м. Марганця.

На спецдільниці № 121777 в міській лікарні на ранковому засіданні ДВК не дорахувалися 101 бюлетеня. Є підозри, що їх пустили для каруселей. Бюлетені друкувала київська фабрика «Зоря», і передача відбувалася ще у четвер, але нестачу виявили не одразу, а лише наступного дня. 101 бюлетень, яких не вистачало, додруковували вже на нікопольській типографії. ТВК Марганця жодних документів, де зазначено про зниклі бюлетені, суб’єктам виборчого процесу на їхні прохання не видає.

До Шкіл №5 (дільниця № 120736, вул. К. Маркса, 37, м. Марганець, Дніпропетровська обл., 53400) і №10 (дільниця № 120729, вул. Бульварна, 1, м. Марганець, Дніпропетровська обл., 53400) напередодні дня голосування завітали представники БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» і вимагали прийняти по кілька десятків заяв від виборців про голосування на дому. Заяви було складено не власноручно, як вимагає закон, а надруковано на комп’ютері. Довідки про стан здоров’я, які додавалися до заяв, були видані одним лікарем на прізвище Михайлюк. Основним діагнозом, який слугував причиною голосування вдома, була хвороба суглобів. Головний лікар міської лікарні, на звернення про підробку довідок, відповіла, що не знає лікаря Михайлюка, і лише порадила обуреним суб’єктам: «Спустіть пар». Коли представники «Відродження» проїхалися по домівках заявників, з’ясувалося що виборці тих заяв не писали. Найдивніше, що один із заявників, в якого, згідно з лікарською довідкою, не було правої руки, насправді переніс інсульт, інший заявник, який, за довідкою, не міг ходити, спокійно пішов на роботу.

Групи молодиків виносили бюлетені з дільниць, і лише зусиллями спостерігачів, не мали можливості тікати з ними. Міліція бездіє. На Центральній площі тітушки, які намагались виносити бюлетені, підходили до легкового автомобіля і отримували гроші.

Згідно ч. 10 ст. 77 ЗУ «Про місцеві вибори»: «Виборець не має права передавати свої виборчі бюлетені іншим особам. Отримання виборчого бюлетеня від інших осіб (крім члена виборчої комісії, який видає бюлетень), заохочення або примушування виборців до передачі бюлетеня іншим особам шляхом підкупу, погроз або іншим способом забороняються».© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org