Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Хто на пункті хазяїн

Хто на пункті хазяїн

Хто на пункті хазяїн

Спецкур’єр намагався перешкодити громадському спостерігачеві в його роботі на пункті тестування.

Під час занесення зауважень до протоколу про завершення процедури тестування громадський спостерігач наштовхнувся на стіну опору. Спочатку свою незгоду зі змістом зауважень висловила відповідальний за пункт тестування. Коли ж аргументи закінчилися, в бій пішли люди у формі.

В ході спостереження на пункті тестування, розташованому в Криворізькій загальноосвітній школі №45 (Тернівський район Кривого Рогу), громадський спостерігач від Громадянської мережі «Опора» зафіксував недоліки у проведенні процедур ЗНО. Серед них допуск до пункту тестування сторонніх осіб і порушення вимог до аудиторій.

Так, 06 червня 2013 року, на пункті проводилося тестування з української мови та літератури. О 10:30 спостерігач Опори побачив, як невідомий чоловік у синій формі впевнено й швидко пройшов до пункту і попрямував до кабінетів на першому поверсі. За декілька хвилин він вийшов з пункту. Ні черговий, ні представники міліції і державної охорони не попросили в чоловіка у формі ніяких документів, і взагалі на прохід сторонньої особи ніяк не відреагували. На запитання спостерігача, хто ця особа і що вона робить на пункті, відповідальний за пункт тестування повідомила, що це був працівник ДАІ. Він здійснює контроль за безпекою під’їздних шляхів навколо пункту, і зайшов до пункту, щоб відзвітувати про свою роботу.

Ще одним недоліком, виявленим спостерігачем під час тестування, стало недотримання мінімальної відстані між абітурієнтами. Відповідальний за пункт тестування пояснила, що це не є порушенням, оскільки парти прозорі, і неможливо непомітно вчиняти заборонені дії. Потім вона сказала, що розміри аудиторії не дозволяють дотримуватися необхідної відстані, і що їй нічим виміряти цю відстань. Врешті відповідальна заявила спостерігачеві, що парти розставлялися з дотриманням відстані, але через те, що вони не прикріплені до підлоги аудиторії, абітурієнти самі їх позсували, коли увійшли.

Відповідно до Регламенту роботи пункту тестування на пункт, крім абітурієнтів і персоналу,  допускаються особи, уповноважені на здійснення спостереження або контролю, медичний працівник, працівник  Державної служби охорони. Представника ДАІ в переліку немає. Щодо відстані між учасниками тестування, вона не може бути меншою за 1,2 м.

Після завершення тестування спостерігач почав записувати зауваження до протоколу. Відповідальна за пункт тестування висловила свою незгоду з фактом наявності недоліків, і вийшла з кабінету. Протокол складається в трьох примірниках, і спостерігачеві, щоб внести до кожного примірника свої зауваження потрібен додатковий час. Коли спостерігач робив запис до останнього примірника, до кабінету увійшов представник кур'єрської служби і став вимагати у спостерігача припинити писати в протоколі, бо, мовляв, це затримує доставку матеріалів.

 Дніпропетровське представництво Громадянської мережі Опора звертається до Українського та Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти з проханням детально роз’яснити персоналу пунктів тестування їхні права та обв’язки, пов’язані із забезпеченням належного проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів. Крім того, звертаємо увагу на недопущення порушення права громадських спостерігачів на внесення зауважень та пропозицій до Протоколу про завершення процедури тестування.



© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org