Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Як виші борються за рейтингових студентів

Як виші борються за рейтингових студентів

Як виші борються за рейтингових студентів

Кожен абітурієнт хоче вступити до найкращого вищого навчального закладу, а кожен виш – отримати розумних студентів. Проте, часто ці бажання не пересікаються і ВНЗ свідомо порушують Умови прийому, аби залишити у себе найздібніших.

Повернути оригінали документів вступнику, який посів найвищі позиції у рейтингу, означає для вишу втратити здібного студента. Тому керівництво ВНЗ робить усе можливе, аби затягнути процес повернення оригіналів та залишити вступника у себе.

Так, до спостерігача Громадянської мережі ОПОРА у Харкові вчора звернулася абітурієнтка факультету бізнесу та фінансів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», яка вступила до іншого ВНЗ та хотіла забрати оригінали документів з ХПІ. Проте, як повідомили дівчині у приймальній комісії, повернення документів займе 2-3 дні, адже ректор уже підписав наказ про зарахування абітурієнтів, які навчатимуться за кошт державного замовлення, а тому їй прийдеться писати офіційну заяву на відрахування. Відповідальний секретар приймальної комісії також «заспокоїв» абітурієнтку, мовляв, те, що їй віддадуть оригінали вже нічого не вирішить, адже через 2 дні вона втратить шанс бути зарахованою до іншого ВНЗ. Такими діями виш порушив Умови прийому, затверджені МОНмолодьспорт, які гарантують вступнику вільний вибір місця навчання. Про неприпустимість будь-яких затримок, пов’язаних з видачею оригіналів документів вступникам, також зазначено в листі Міністерства від 03.08.12 № 1/11-12804. До слова, коли абітурієнтка подавали оригінали до ВНЗ, її запевнили, що вона зможе без перешкод їх забрати на будь-якому етапі зарахування.

Інше грубе порушення Умов прийому – це проведення у ХПІ одного етапу зарахування замість трьох. Починаючи з 1 серпня, працівники приймальної комісії телефонували вступникам, які не були рекомендовані до зарахування в першій хвилі і радили до 4 серпня подавати оригінали документів. 5 серпня, коли мав бути оприлюднений коригований список рекомендованих до зарахування, абітурієнти виявили, що у політехнічному інституті його немає взагалі. Натомість вступникам повідомили, що приймальні комісії вже зарахували на вільні місця держзамовлення тих осіб, які до 4 серпня принесли оригінали документів. А так званої другої та третьої хвилі зарахування вони не проводять. Таке порушення Умов прийому не може залишитися непоміченим, адже:

  1. рейтинговий список повинен впорядковуватися за конкурсним балом від більшого до меншого (п.15.3 Умов прийому), а не залежати від наявності поданих оригіналів документів;
  2. умовами прийому до ВНЗ у 2012 році визначено три етапи рекомендацій до зарахування (п.16.2 Умов прийому);
  3. існує чіткий порядок коригування списків рекомендованих до зарахування на другому та третьому етапах (розділ ХVІІІ Умов прийому).

Слід також зауважити, що на прохання мами одного з абітурієнтів, яка звернулася на гарячу лінію мережі ОПОРА, спостерігачі телефонували до приймальної комісії ХПІ ще два тижні тому. Тоді їх  запевнили, що ВНЗ проводить вступну кампанію у відповідності до Умов прийому, тобто у три етапи зарахування.

Питання викликає неабияке занепокоєння у інших ВНЗ Харкова, зокрема у приймальних комісій Харківського національного університету ім. Каразіна та Харківського національного економічного університету. Саме більшість їх абітурієнтів на разі не можуть забрати документи з ХПІ, а вже сьогодні - останній день другої хвилі зарахування. Щоб врегулювати питання ОПОРА вже звернулася у Міністерство зі скаргою на дії приймальної комісії ВНЗ та сподівається на швидку реакцію чиновників.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org