Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Ю. Тимошенко йде в президенти. Довіреними особами кандидата стали революціонери з Майдану

Ю. Тимошенко йде в президенти. Довіреними особами кандидата стали революціонери з Майдану

Ю. Тимошенко йде в президенти. Довіреними особами кандидата стали революціонери з Майдану

29 березня на Софіївській площі відбувся XII з’їзд ВО «Батьківщина», на якому кандидатом від партії на позачергових виборах у президенти було обрано колишню главу уряду Юлію Тимошенко.

Станом на дванадцяту годину на площі зібралося близько 5 тисяч людей.

З’їзд розпочався з виступу предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату патріарха Філарета, який благословив людей і помолився за Україну.

Голова фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв заявив, що на з’їзд мало прибути 499 делегатів, але постфактум було – 482, 17 були відсутні з поважних причин. Одноголосно прийняли рішення розпочати з’їзд.

Почесними гостями заходу були представники міжнародних місій: генеральний секретар Міжнародного демократичного союзу Ейріка Моена, президент Словенської демократичної партії, двічі прем’єр-міністр Словенії Янез Янш, представники естонської партії «Союз Вітчизни», а також понад 30 дипломатичних міжнародних місій та молодіжних організацій членів Європейської народної партії.

Далі на сцену вийшов політичний реформатор Грузії, колишній президент Михайло Саакашвілі.

У своєму виступі він зазначив: «Українцям нав’язують два комплекси: Україна не може повстати проти Росії, бо вона слабка і немає сенсу боротися з корупцією. Але Україна велика. В українців є дух свободи. Путін ніколи не зрозуміє дух Майдану. Майдан – це коли люди вище політиків, вище агресора, вище провокацій».

Ще одним піар-ходом «Батьківщини» була співпраця з параолімпійцями, які теж виступили на сцені в підтримку Юлії Тимошенко.

Про свою політичну нішу потурбувався і Юрій Луценко, який виявив свою лояльність і підтримку екс-прем’єру.

Свій виступ на з’їзді, оскільки на наступний день – сороковини загибелі Небесної сотні, Юлія Тимошенко почала, зачитуючи трагічні цитати про загиблих мітингувальників. «Пролита на Майдані кров наших дітей, наших братів більше не допускає фальші від політиків», - наголосила Юлія Тимошенко після зачитування окремих історій про загиблих на Майдані.

Крім цього, кандидат в президенти вважає своє метою припинення окупації Криму.«Крим - це Україна. І так буде завжди», - зауважила Тимошенко.

Екс-прем’єрка планує звернутися до Міжнародного кримінального суду в місті Гаага та добитися покарання осіб, які організовували окупацію Криму, а також сформувати перелік матеріальних претензій до Росії за анексію Криму. "Я переконана, що прийшов час сформувати чіткі матеріальні претензії за анексію Криму до РФ, і залучити найкращі юридичні компанії світу до того, щоб звернути всі наші позови на власність Росії як в Україні, так і в усьому світі. За анексію Криму в тому числі треба заплатити власністю Російської Федерації", - наголосила вона.

Лідер "Батьківщини" також упевнена, що гроші на агітацію витрачати не варто – краще оснащати армію: «Я звернулася до кандидатів в президенти і попросила їх: якщо є зайві гроші, краще віддайте їх на озброєння для нашої армії. Хай буде зайвий БТР або танк, але не робіть в політиці фальші».

ОПОРІ вдалося почути, як біля сцени міністр соціальної політики Людмила Денисова, депутат Олександра Кужель і регіональні члени партії обговорювали несподіване об’єднання партії «УДАР» на чолі з Віталієм Кличком і Петра Порошенка, який вийшов з лав «Батьківщини». «Якщо «УДАР» з Порошенком об’єдналися, то нам хана. Я говорю саме про Львівську область», - схвильовано сказала представниця партії.

Л. Денисова метушливо зібрала прибічників-однопартійців і всі рушили за сцену щось вирішувати. Очевидно, що «Батьківщина» такого не чекала від Порошенка.

У цей час Тимошенко представила своїх довірених осіб. Ними стали польовий командир Сергій Мітрофанський, волонтер Юлія Пасєка, київський лікар Максим Іонов, кухар Любов Лавриненко, учасник однієї з сотні Самооборони Василь Мізернюк. "Ці мої легендарні довірені особи, вони не дадуть мені відступити, не дадуть мені схибити, забути боротьбу, не дадуть розслабитися і будуть слідкувати за кожним моїм кроком. Вони також є моїм зв'язком з громадою. Йдемо вперед і перемагаємо", - заявила Тимошенко, представляючи їх громадськості.

Завершив з’їзд Сергій Соболєв, оголосивши, що Юлія Тимошенко буде балотуватися в кандидати Президента України. Члени партії підтримали це рішення одноголосно.

Людмила Тягнирядно© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org