Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » З 16 до 20 години на виборчих дільницях не зафіксовано значної кількості порушень

З 16 до 20 години на виборчих дільницях не зафіксовано значної кількості порушень

З 16 до 20 години на виборчих дільницях не зафіксовано значної кількості порушень

У період з 16 до 20 год. процес голосування тривав без суттєвих зловживань, нетипових інцидентів та випадків системного недотримання Закону України «Про місцеві вибори». Кількість порушень, які зафіксували спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, станом на 20:00 залишається низькою й в цілому зберігаються тенденції, які проявилися протягом першої половини дня голосування. Порушення таємниці голосування, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина та фотографуванні бюлетенів – найчастіші зловживання, зафіксовані спостерігачами за цей період.

Фотографування виборчих бюлетенів та порушення таємниці голосування із розголошенням змісту голосування зафіксовано на майже 3,8% та 2,5%  виборчих дільниць відповідно. Якщо в період між 12 та 16 годинами на  виборчих дільницях Дніпропетровська, у порівнянні із дільницями усієї країни, фіксувалося набагато більше випадків фотографування бюлетенів, то з 16 до 20 год. в обласному центрі Дніпропетровщини було зафіксовано навіть менше відповідних порушень, у порівнянні із загальнонаціональними показниками (3,8% проти 3,5%). При цьому під час першого туру виборів випадки фотографування виборчих бюлетенів було зафіксовано на майже 6% виборчих дільниць Дніпропетровська в проміжок часу між 16 до 20 год.

Випадки видачі виборчих бюлетенів без належних документів зафіксовано майже на 1% виборчих дільниць як в межах загальнонаціональної вибірки, так і на виборчих дільницях Дніпропетровська.

Станом на 20 годину виборці залишалися на виборчих дільницях очікувати можливості проголосувати на 1,3% дільницях в межах загальнонаціональної вибірки та на майже 1% виборчих дільниць Дніпропетровська. Цей показник під час голосування 25 жовтня 2015 р. був дещо вищий (в межах України 1,7%, на виборчих дільницях Дніпропетровська – 2,6%)© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org